Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért kellenek neki a papírjaink?

Miért kellenek neki a papírjaink?

Figyelt kérdés

Volt párommal az Egyesült Királyságban éltünk, majd én és a gyermekem elköltöztünk tőle és hazajöttünk. Hívott, hogy beadta a tartózkodási engedélyének a meghosszabbítását, ha jól értettem, és ehhez neki az én és a gyermek _eredeti_ személyi igazolványára lenne szüksége. Én is voltam kinn és tudom, hogy sok helyen kérik az eredetit, de nemet mondtam, mert azért olyan nincs, hogy akkor mi akár hónapokig személyi nélkül legyünk itthon. Úgy tudom, ezt törvény szerint nem lehet másnak odaadni, meg a saját védelmem érdekében is egyszerűen ilyet nem lehet.

Küldtem neki fénymásolatot, hátha azt elfogadják. Nem fogadták el. Akkor az útlevelünk után érdeklődött, hogy éppen érvényes-e. Nem volt. De már itt nagyon gyanús volt a dolog, mert azt sejtettem, hogy olyasmit írt az adatlapra, ami nem igaz, pl. hogy még ott vagyunk, mert gondolom akkor könnyebben megkapná, vagy az valami másért, nem tudom... Szóval gyanús volt. De nem akartam vádaskodni, mert az is eszembe volt, hogy lehet, hogy azt kell igazolnia, hogy mi egy ideig ott laktunk vele.

Annyit ajánlottam fel neki, hogy esetleg kiutazunk két napra, addig láthatja a gyermekét is, és elmegyünk vele az irodába, ahol ezt intézik, bemutatjuk a papírjainkat, és ott helyben kézhez is kapjuk.

Erre azzal válaszolt, hogy sokkal jobb lenne ha inkább majd ha ő jön látogatni januárban, akkor ő eljön velünk az okmányirodába, csináltatunk útlevelet, és ő azt elviszi magával.....

Ezt sem fogom hagyni, mert szerintem ez is gáz. Semmiképpen nem fogom hagyni, hogy papírokat csaljon ki tőlünk.

Viszont amiért ide írtam az az, hogy mi a csudának kellenek neki a mi eredeti papírjaink Angliában? Mit akar vele? Gondolom valami csalást tervez, de mit? Azoktól várok választ, akik éltek, vagy élnek kinn, és jártasabbak ezekben a kérdésekben.

Valahogy azt sem tudom elképzelni, hogy a brit hatóságok eredeti papírokat kérnének olyasvalakitől, akivel a kérelmező már nem él együtt...

Szerintetek mi folyik itt?



2017. nov. 18. 18:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Pont az folyik, amit te is sejtesz, valami f**zanyos kis csalast akar a nevedben, illetve az adataid felhasznalasaval elkovetni. Semmilyen korulmenyek kozott NE hagyd, hogy az te vagy a gyerek iratai kozul barmelyiket magaval vigye, sehova, semmilyen uruggyel. Nem, nem kerik az angol hatosagok a nem ott lako kulfoldi allampolgat iratait, nem, nincs rajuk szukseg semmihez, kiveve ha penzt akar kicsalni arra hivatkozva hogy csaladja van akik vele laknak.
2017. nov. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csak erősíteni tudom azt amit az első írt. Semmilyen körülmények között ne add oda az iratokat. Szerintem a legvaloszínűbb eshetőség az hogy valami támogatást akar fölvenni a gyerekek után és mivel sulis, ovis papírok nincsenek ezért az okmányokkal akarja igazolni hogy ott vannak (hisz miért lennének ott az okmányok ha a gyerekek nem laknának ott).
2017. nov. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!