Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Én mint egy átlag ember!...

Én mint egy átlag ember! Hogyan tehetném jobbá a világot mindenki számára?

Figyelt kérdés

Hogyan tehetek valamit a társadalomért vagy máshogy fogalmazva mit tehetnék azért, hogy másoknak jobb legyen vagy a világnak? Képtelen vagyok beletörődni, hogy nem tudok semmi igazán hasznosat tenni! Szeretnék valami nyomot hagyni a világban, valamiféle elismerést szerezni!

Értelmes emberhez méltó kerek egyenes válaszokat szeretnék kapni! Nem vagyok kíváncsi az agytrükkös kérdésmegfordító válaszokra! Őszinte a kérdésem őszinte legyen a válasz is!



2017. nov. 25. 07:59
 1/3 anonim ***** válasza:

A kérdésed több mint figyelemfelkeltő.Én is gondoltam erre.

Szerintem az embernek nagyobb a hatalma mint gondolná.Nem tud róla, így-találkoztam már ezzel a megfogalmazással-hangyának érzi magát.Az én felfogásom szerint, ha úgy tetszik, filozófiám szerint az emberben tudatosítani a világalakító képességét.

Azt írod:mit tehetnél azért, hogy másoknak jobb legyen.Sokan azt válaszolnák: lépj be valami segélyszervezetbe, jótékonykodj, végezz önkéntes munkákat stb. Nos , ezekben is lehet valami.

Nem tudom, pontosan, mire gondolsz, mindenesetre írok egy példát:kimész a kertbe és téglákból, fadarabokból összeraksz valami síremlékfélét például a túl korán meghalt embereknek.Akár mécsest is gyújtasz ott...Szerinted ettől jobb (lett, lesz ) a világ?Senki nem látja, senki nem tudja, amit építettél, csináltál-de akkor is megtörtént és valahogy, valamennyire jobbítja a világot.

Csinálsz egy akár egyszemélyes tüntetést pl. a környezetvédelemért, az állatvédelemért - ha nem is lesz semmi hatása, akkor is történt ilyen esemény és már ettől is jobb a világ.

Persze, gyakorlati eredmény kell.Ne csak az legyen: megpróbáltam, nem sikerült, de a megkísérlés is valami.Legyen tényleg sikeres,eredményes,amit teszünk a világért. Erre garancia nincs.

Írok privátban is.

2017. nov. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%
Nem fog tetszeni a válaszom, de hidd el, azzal tehetsz a legtöbbet, ha jól tanulsz. Ha kihozod magadból a maximumot. Ekképpen felnőttként majd bízvást olyan munkát végezhetsz, amiben jó vagy, amiben kiemelkedőt tudsz nyújtani. Ha ilyen munkát végzel, boldog, elégedett ember lesz belőled, és az ilyen emberek szoktak másokon segíteni a legtöbbet.
2017. nov. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Vegán leszel,

Nap elemes energia termelő rendszert szereltetsz a házadra.


Teljesen elektromos autót veszel, busszal biciklivel vagy gyalog jársz. Az elektromos autót Nap vagy szél által termelt energiával töltöd fel.


Soha nem repülsz.


Nem vásárlod fel mindig a legújabb iPhone-t vagy kínai kacatokat.


Nem iszol alkoholt, nem drogozol, nem cigizel.


Rendszeresen sportolsz. Meditálsz.

2018. jan. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!