Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ok a felmondásra? Fiam eszméle...

Ok a felmondásra? Fiam eszméletét vesztette munkahelyén.

Figyelt kérdés
Mentőt hívtak, a kimerültségen kívül szerencsére más bajt nem állapítottak meg. Körzeti orvosa 1 hét táppénzre küldte. Amikor bevitte a papírokat, rá 2 napra kirúgták (próbaidős volt, s nem ismerték el a munkahelyi baleset létét sem) Munkáltató már mindent megtehet?
2017. dec. 9. 23:23
 1/8 anonim válasza:
100%

Próbaidő alatt NEM kell semmilyen ok a felmondásra. Azért próbaidő.

Ez NEM munkahelyi baleset, hanem a munkahelyén lett rosszul. A kettő nem ugyanaz.

2017. dec. 10. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Munkáltató már mindent megtehet?"


Próbaidő alatt bármikor, indoklás nélkül felmondható azonnali hatállyal a munkaszerződés. Ez igaz a fiadra is.


Nézd, lehetne pereskedni, de nem látom értelmét. Attól, hogy próbaidő alatt nem kötelező az indoklás, attól még a tisztesség elve a munkáltatót is köti. Én az eljárásukban nem látok tisztességet.

Tehát adott esetben, ha bizonyíthatóan a táppénz és nem a fiad adottságai, munkához való hozzáállása volt a "kirúgás" igazi oka, az elbocsátás akár lehet jogellenes is. A bíróság az eset összes körülményét vizsgálja, függetlenül attól, hogy az MT próbaidő alatti elbocsátást elég rugalmasan kezel. Viszont az egyéb kötelezettség mind a munkáltató, mind a munkavállaló részére elő van írva, ilyen esetre is.

De mit is követelhetne cserébe a fiad?

A munkaviszony visszaállítását: Ilyen munkahelyen? Soha!

Sérelmi díjat (erkölcsi kártérítés): Nagyon alá kell támasztani, hogy a kirúgás tényleges oka mi volt. Feltételezésekre nem lehet jogot alapítani. Ez nehéz eset.


Fentiek miatt nem látom értelmét, nem ér meg egy munkaügyi pereskedést.

2017. dec. 10. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem. köszönöm. sajnos igaz.
2017. dec. 10. 09:48
 4/8 A kérdező kommentje:
De azért kezd a dolog még érdekesebb lenni...behivták elszámolni---1 hét múlva---sem a leadott táppénzes papírjait,sem az összes dolgait "nem találják"----még azt sem tudjuk,mikortól szűnt meg a munkaviszonya----menjen vissza 1 hét múlva---mondták.--kezd számomra mégiscsak jogi proplémává alakulni az egész
2017. dec. 12. 16:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Munkaügyi kérdésekben az illetékes hatóság első körben a kormányhivatalokban található "munkaügyi felügyelőségek".

Ők ellenőrzik a munkáltatókat, foglalkoztatókat.


Itt találod az elérhetőségeket:

[link]


Személyesen kell panaszt tenni, jegyzőkönyvezik, és intézkednek a munkáltatóval szemben.

Nem árt az ilyeneket egy kicsit "paráztatni", még az is lehet, hogy egyből megtalálnak mindent. :)

2017. dec. 13. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Írásban elküldtem a történetet,mert foglalt a vonal folyton..
2017. dec. 13. 11:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ez így van de nem értem ha egy olyan dolog merül fel mint pl az ő esete is, vagy műtét, kéz törés....stb....nem lehetséges hogx közre játszott a meleg vagy hol is dolgozik pontosan?

Nekem sokszor van migrenes fejfajasom de inkább délután, ezért nem is dolgozom csak 5- 16-17 óráig. Erre hivatkozva meg is tehetem :)

Magyarország már csak ilyen...:( sajnos. Elég szörnyű a helyzet.

Én Írországban dolgozom itt három hónap próbaidő van, itt sokkal megerobbek pl ha ez van szerintem lazán elnézik ezt a dolgozónak.

2018. máj. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
McDonalds-ban--a végsőkig hajtották---egy szombat-vas. nem volt szabad. undorító cég,szerencsére már a múlté......egyértelmű kimerültség volt a dg.-------
2018. máj. 7. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!