Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kamu átveréses hívás?

Kamu átveréses hívás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Majdnem átverés áldozata lettem volna. Egy férfi végrehajtással próbálkozott tőlem 52.000 Ft-ot kicsikarni, át akarta utaltatni velem. A bankszámla számot már nem tudta kiszedni belőlem, mert hezitáltam, aztán mondtam, hogy kérek róla hivatalos levelet, majd akkor hívjon újra, akkor már letette a telefont. Fiatal vagyok (nem mentség tudom) igen... tudatlan voltam, naiv voltam... sajnos a telefonszámhoz tud nevet kapcsolni, születési évet meg lakcímet, biztosan felírta őket valahová vagy ő okosabb volt és felvette a hívást. Sajnos. Nyugodtan mondjatok el bármilyen hülyének, idiótának. Tudom sajnos. Ennyi adatból tud valamit kezdeni az illető, az átverő? Igen, mondják orrba-szájba, hogy ne dőljünk be egy kamu hívásnak meg miegymás, de mégis könnyű, főleg, ha ott helyben lefagy az ember. Megtanultam a leckét, magánszámhoz nem fogok bemutatkozni, ha normális egyén hív, akkor úgyis fogja tudni, hogy kit keres. Mivel a telefonom romokban, de hívásra alkalmas még, így nem akartam újat venni, hogy hívásrögzítőt pakoljak rá, de szerintem ezek után veszek egy új telefont, amire tudok normális applikációkat tenni. De a legfontosabbat megtanultam, hogy innentől kezdve fel fogok figyelni az intő jelekre. Drága tanulópénz lett volna ez.


2017. dec. 20. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt miért nem írtad hogy jogos e a követelésük mert ha nem akkor aztán próbálkozhat .
2017. dec. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem jogos, de akkor helyben úgy lefagytam, hogy köpni-nyelni nem tudtam. Még nincs munkám, se ingatlan, semmi nincs a nevemen. Annál borult a bili és tette le a telefont, hogy fogja küldeni a kollégáját, mondtam, hogy küldje nyugodtan meg egy bírósági végzést, várom, na akkor lecsapta a telefont.
2017. dec. 20. 16:56
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben pofáztatni kell több kérdést feltenni had fogyjon az egysége meg a türelme . Ekkor zagyválhat és vissza lehet kérdezni akkor is buknak . A névvel címmel semmit sem tud komolyan kezdeni mert bármihez is aláírás szemig száma és ügyvédi jegyzés kell tanukkal . Bemondásra nem lehet már intézkedni sehol .
2017. dec. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igen, megtanultam a leckét, szerencsére nem lett belőle nagyobb baj. Innentől kezdve nem fogok (remélem) bedőlni ilyen dolgoknak. Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. dec. 20. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!