Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a gintamáról?

Mi a véleményetek a gintamáról?

Figyelt kérdés
Szerintetek érdemes megnézni? Sokszor hallom,hogy nagyon vicces ,viszont megnéztem még ano az első két részét viszont belőlem semmilyen reakciót nem váltott ki,unalmas volt :/ A többi résznél javulni fog a helyzet?

2017. dec. 23. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok klasszikust kell látni ahhoz, hogy megérts minden utalást és poént. Egyébként lehet, hogy egyszerűen nem neked való a Gintama humora, személy szerint én sem találom túl szórakoztatónak. (Ezzel szemben a Sket Dance az egyik kedvenc animém, pedig sokak szerint hasonló, a "szegények Gintamájának" is nevezik :D)
2017. dec. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon sok klasszikust láttam előtte és értem is a poént ,csak egyszerűen nem találom viccesnek,hanem inkább erőltetettnek ,arra lennék kíváncsi ,hogy ez változni fog -e?


A sket dance animét jelenleg is nézem ,az viszont nekem is tetszik :D .. egyébként abban az animében valóban lesz valami dráma és romantika szál is?

2017. dec. 23. 18:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A Gintamával én is pont így voltam eleinte. Olyan 4 éve belekezdtem, de rögtön dobtam.

Aztán 1 éve újra megkukkantottam, és nem tudtam leállni vele, végignéztem az összes részt ami kijött.


A Gintamának nagyon sokféle humora van. Kb az összes létezőt felvonultatja ami japánoknál is megjelenik.

Bevallom egyes részeken el se mosolyodtam, de a következő meg már nagyon tetszett.


Amúgy Sket Dance is dobva lett az első 2 rész után 2 éve, de mostanában gondolkozom hogy újra kezdem.


Azt hiszem nem mindegy hogy mikor talál meg egy adott sorozat. Mire van szükségem.

2017. dec. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De a gintamának még most sincs vége nem?
2017. dec. 23. 19:07
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Fun fact: a Gintama első két része filler.

Nekem a legnagyobb kedvencem a Gintama, így nyilván elfogult vagyok vele, de az első 2 rész alapján tényleg nem lehet hosszútávú következtetéseket levonni róla. Igazából nemcsak az animéket érdemes ismerni/látni, amiket kiparodizál, hanem a japán nyelvet, kultúrát is ismerni kell, mert rengeteg szóvicc vagy kulturális utalás van benne (maga a cím is egy szóvicc, a világa pedig egy történelmi paródia, amiben Sorachi - a mangaka - egybemosta a jelent és a múltat is).

A Gintama ráadásul nem szimpla paródia, hanem van története is (az anime elején még szigetszerűen a humoros részek között, a 300. résztől pedig egy hosszabb, komolyabb "vonat" lett az arcokból, amiket a most ősszel induló évad félbeszakított, és feldolgozta a kimaradt humorosabb jeleneteket, majd januárban indul az utolsó arc - kb. 24 részes lesz a mangát tekintve, ami meg valószínűleg pár fejezeten belül befejeződik).

Amúgy szinte minden megtalálható benne, amit csak el tudsz képzelni, rengeteg műfaj keveredik benne, van, ami csak egy rész vagy jelenet erejéig jelenik meg (pl. a mecha), szóval eléggé nehéz bárhová is bekategorizálni a Gintamát.

Egy régebbi interjúban megkérdezték Sorachit, hogy mihez fog kezdeni a Gintama után, van-e tervben más manga esetleg, mire azt válaszolta, hogy nem, mert a Gintamában mindent meg tud valósítani, amit akar.

A Gintamát igazából vagy szereti az ember, vagy nem (általában akinek nem jön be a humora, nem bírja ki az első komolyabb arcig). De akik szeretik, azok is gyakran másért, valaki a karaktereket, valaki a történetet, vagy a humorát, vagy mindet egyszerre.

Az viszont biztos, hogy a humora elég egyedi és megosztó, illetve vannak benne gyengébb részek, és vannak benne kiemelkedően jók is.

A Gintama egy igazi japán anime/manga, és egyértelműen a japánok képezik a célközönségét, így európai fejjel még nehezebb ráhangolódni, mint más animékre/mangákra (ezért se lesz soha olyan népszerű Japánon kívül a sorozat, mint Japánban). Viszont akinek sikerül elkapni ezt a japán "életérzést", az valószínűleg élvezni fogja a Gintamát.

2017. dec. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is azt akartam írni, hogy ha van anime, ahol érvényes a 3 részes szabály, az pontosan a Gintama az előbbiek miatt. A sorozatban a hasonló neverendingekhez képest nagyon kevés a filler és amit adaptálnak sincs elnyújtva, hogy töltse a játékidőt, viszont fura módon pont két filler epizóddal kezd be. Ezt leszámítva elszórva van még benne egy-egy filler epizód nagy ritkán.
2017. dec. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

Mai napig nagy kedvencem. Ez tipikusan olyan anime, ami egyre jobb és jobb lesz ahogy nézed. Az elje még nem olyan jó, igazából kicsit szenvedősen lettem túl az elején én is, de később lesznek benne komolyabb történetívek (arc-ok) és a poénok is egyre jobbak lesznek. Nekem néhány rész a sírva röhögős kategória, zseniális paródiák vannak benne! Egyébként vannak emellett olyan komoly és drámai részek is, hogy le a kalappal! Rengeteg karakter van, akik újból és újból visszatérnek. Shinsengumis karakterek nagyon jól meg vannak írva pl., de igazából mindenki egy egyéniség. Az elején nagyon epizodikus, de vannak olyan arcok, amik több részből tevődnek össze, és ahogy haladsz a történettel, egyre több ilyen lesz.


Amúgy nem véletlenül van ott Myanimelist toplistáján a top 10 anime között négy Gintama évad: [link]

2017. dec. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!