Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a folyamata az örökségről...

Mi a folyamata az örökségről való lemondásnak?

Figyelt kérdés
Olvastam több dolgot is ezzel a témakörrel kapcsolatosan, de azt nem, hogy pontosan mik a lépések. Ha én szeretnék lemondani a szüleim után kapható örökségemről, mindenképpen kellenek ehhez ők is? Legszívesebben elmennék az ügyvédhez és aláírnám a megfelelő nyomtatványt/ügyiratot, bármit, aztán viszlát. De attól tartok, hogy ehhez ők is kellenek. Ha pedig igen, akkor talán azt is megtehetnék, hogy nem írják alá. Ettől tartok. Na, ezek a kérdések azok, amikre a választ egyik jogi oldalon sem találtam meg laikusok számára is érthető módon leírva. Köszönöm a válaszokat.

2017. dec. 23. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A lemondás az a leendő örökös és örökhagyó közti szerződés, ehhez tehát kell az örökhagyó is.


De az örökhagyó halála után visszautasíthatod az örökséget, ehhez már nem kell az örökhagyó beleegyezése.

2017. dec. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
:-( Jaj, ez nem jó hír. Nagyon nem. Azt tudom, hogy utána is visszautasíthatnám, de ebben az esetben külön jelentősége van, ha én ezt már most megteszem. Köszönöm a választ :-(.
2017. dec. 23. 20:49
 3/9 A kérdező kommentje:
Még annyi jutott most eszembe: az én beleegyezésem nélkül simán rám írhatja valaki a vagyonát, én viszont az örökhagyó nélkül nem mondhatok le az örökségemről. Világos, hogy utólag megtehetem, de az én esetemben rendkívüli jelentősége volna, ha én az akaratomat már most - hivatalosan is - kinyilváníthatnám. :-(
2017. dec. 23. 20:53
 4/9 anonim ***** válasza:

"az én beleegyezésem nélkül simán rám írhatja valaki a vagyonát"


Ez nem igaz, az ajándékozás is kétoldalú, a megajándékozottnak el kell fogadnia.

2017. dec. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 TappancsMancs ***** válasza:
Miért lehetne fontos ez az öröklés előtt? Majd akkor nem fogadod el és írásban rögzítik és aláírod.
2017. dec. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Anyám a fejébe vette, hogy az ő halála után én ki akarom majd forgatni a testvéremet mindenből. Még azt is meg akarom majd szerezni, ami nem is engem illet. Ezért szeretném neki megmutatni, hogy engem nem érdekel az ő pénze.
2017. dec. 25. 20:21
 7/9 TappancsMancs ***** válasza:
Van az öröklésről való lemondás és az örökség visszautasítása. Az előbbit az örökhagyó életében lehet és csak írásban rögzítve. Másik az örökhagyó elhunyása utáni. Szóval ügyvéd és foglaljátok írásba ami téged illet és minden egyéb öröklésről lemondasz. Az ügyvéd tudni fogja. De a saját részedről nem mondj le kivéve ha annyira jól keresel, hogy a testvérednek átengeded.
2017. dec. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TappancsMancs ***** válasza:
2017. dec. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Igazad lehet. Barátaim is azt mondják, hogy nem kéne. Amúgy éppen a testvérem az, aki rohadtul jól keres...
2017. dec. 31. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!