Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek 1 nap valóra...

Szerintetek 1 nap valóra válhat az álmom, vagy veszett ügy egész és inkább szálljak vissza a valóságba? Mit kezdjek ezzel az egésszel?

Figyelt kérdés

Sziasztok. (Előre is elnézést, de ez egy kisebb regény lesz)

Igazából a YouTube-ról és a videózassal kapcsolatos dolgokról szeretnék kérdezni, vagyis inkább a véleményetek érdekelne.

Igazából van 1 csatornám, ami februárban lesz 1 éves, és most, ezen a napon érte el a 4300 Feliratkozót. Nos, hát az őszintét megmondva egy viszonylag Magyarországon kevésbé ismert, vagyis már egy meglévő témával foglalkozok, ami nem más mint a FIFA MOBILE. Tudom.. Így elsőre eléggé hülyeségnek hangzik néhány embernek első olvasásra, hogy egy telefonos játékra alapozom az EGÉSZ csatornámat, de számomra ezzel komoly terveim/céljaim vannak. Ami az első igazából annyi hogy itthon felkapottá tegyem ezt a játékot, a másikról később beszélek. Igazából ezzel a játékkal ennyi idő alatt addig jutottam el, amiről 10 hónappal ezelőtt álmodni sem mertem volna.. Itt (legalábbis Magyarországon) az enyém a legnagyobb FIFA MOBILE-al foglalkozó csatorna. És számomra pont ez a legvonzóbb az egészben. Egy újnak mondható témában, olyat "alkothatok" a Magyar YouTubeon, amit még előttem senki sem. Az már részletkérdés minek és mekkora áldozatok árán..

És igazából ez volt a bevezető.

Mert a lényeg annyi, hogy szeretem csinálni meg minden, de néha valamilyen oknál fogva elkap itt belül valami fura érzés.. Nem is tudom.. Ezt kb ahhoz tudnám hasonlítani mint a lelkiismeret furdalás.

1 videómba előszeretettel fektetek úgy átlagban 4-5 óra munkát, aminek igazából (legalábbis számomra) az esetek 99%-ában pozitív/motiváló visszajelzéseket kapok, és ennek teljes szívemből örülök, mert van KIKNEK csinálni a videókat.. Nem 1x van az is hogy akár hajnali fél 3, fél 4-ig is vágom az adott videóanyagot, hogy az a számomra kijelölt időpontra, normális minőségben, de fent legyen. (A facecamról annyit hogy tervben van, de ez nem megy nekem sajnos egyik napról a másikra, ha annak elfogadható minőséget is akarok magaménak tudni, de rajta vagyok a dolgon.) És itt jön elő ismételten ez az előbbi "belső érzés"..

És emiatt is nem 1x akartam abbahagyni (jóformán már egy tucatszor) De nem tudtam, vagyis igazából nem akartam megtenni, mert túl sok munkát fektettem már bele és nem bírnék enélkül élni.. (legalábbis én így érzem) És igen. Lehetséges hogy számomra ez egy ördögi kör, meglehet, sőt biztos..

Ez számomra több mint egy hobbi, vagyis mondhatni a szenvedélyem. De itt jön a valóságba való leszállás. És ezzel talán meg is válaszolom a kérdésemet.. Hogy ebből bizony nem lehet (legalábbis jelenlegi állás szerint) megélni. Pedig ezt az egészet később simán tudnám csinálni ÖRÖMMEL teljes munkaidőben, mert SZERETEM csinálni, és végre 1 dolog amihez (véleményem szerint) értek is az életben.. de ez mindig bennem van.. Annyi "elpazarolt" idő és a végén a kérdés.: Lesz e ennek még értelme pár év múlva? Lesz e értelme annak a sok szenvedésnek és belefektetett időnek? Valóra fog e válni az álmom? Meg fognak e találni olyan (hát eléggé hülye kifejezéssel) Szervek, akik az álmom elérésében fognak engem segíteni, felkarolni? Emlékezni fog e rám ezek után valaki, vagy csak marad az eszmei elmúlás?

14 éves (F) vagyok, és néha előtérbe helyezem a videózást a tanulás, magam, és úgymond a "szociális életemmel" szemben (Nem mintha napi 8-9 óra nem lenne elég a suliból (...) És tényleg néha van amikor annyira magába "szippant", hogy néhány óra egyhuzamban úgy telik el, mintha csak fél óra lenne.. Rémes hogy telik az idő amikor azzal töltöd ami érdekel, és amit szeretsz is csinálni.És ez a fontossági sorrend tudom sz*r és nem túl célravezető, de nem tudok vele mit csinálni.. Tanulmányokra visszatérve (igen, tudom, a kutyát se érdekli) Minden fontosabb tantárgyból megvan a négyes, 1-2 ötös is van köztük, és egyetlen hármas van, a kémia. És most januárban lesz a Felvételi, a kijelölt suli az már megvan, már csak 1 döntés előtt állok.. Hogy gépészetre, vagy informatikára menjek azon belül. Elnézést kérek, tudom eléggé összeszedetlen lett ez a kérdés és ennek tartalma, de annyi minden van bennem hogy holnapig tudnám írni.. Ha lehet a sértő/kötekedő kommenteket mellőzzük, köszi:)


Ha esetleg valaki olvassa ezt a kérdést, és ha mondana véleményt erről az egészről, itt volna a link a csatornához: https://www.youtube.com/channel/UCkItUpNXDzMtR-QKbA4j4fQ


További szép napot!:)



2017. dec. 28. 00:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Sok a kérdés. Fogalmam sincs mi az amit csinálsz. Egy játék gondolom. Játszod, felveszed. Bármikor nekem azt mondták volna, hogy ilyeneket mások néznének nem hittem volna el, de már évekkel ezelőtt kiderült, hogy rengetegen vannak akik mégis. Ahhoz képest, hogy teljesen egyedül csinálod, elég sok feliratkozód van. Számomra ez is hihetetlen, mindegy is miért, meg hogyan, de te csináltad, ügyes vagy. Ezen felül viszont nem tudom mire számítasz. Kik karolnának fel? Hova lehetne ebbe bármi többet beletenni mint amennyit most csinálsz? Jövője mint látod bárminek lehet, hogy meddig, azt úgyse tudja senki. Nyilván nem érdemes mindent egy lapra feltenni, főleg ha nincs is mit megugrani vele. Mert ha az lenne a kérdés, hogy valami szerződéses meló miatt halasztod a sulit, az megint más lenne, de így, perszehogy a tanulás a fontosabb, ezt meg csinálhatod mellette ahogy csak bírod. A helyedben inkább informatikára mennék, ha már ez érdekel, próbálnék arra terelődni ami az ilyen munkák hátterét támogatja. Ha ezzel mégsem keresnéd magad agyon, akkor még mindig dolgozhatsz abban ami valamennyire érdekel, amellett meg kitalálhatsz mást is. Lehet párhuzamosan több területen a maximumot hozni, nem kell választanod. Ha szereted amit csinálsz, akkor nem elvesztegetett idő. Nem minden energiaráfordítás ad pénzben mérhető eredményeket. Ha el tudod mondani hova fejleszthető az amit most csinálsz, akkor azt mondom ne mondj le az álmaidról, akármi is legyen az.
2017. dec. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommentedet. Igen,az eleje az stimmel. Van egy adott játék, (ez esetben ugye a Fifa Mobile) arról veszek fel videót, de a legnagyobb hangsúly az adott nyersanyag megvágásán van, és annak technikáján, és igazából ott dől el minden.. Véleményem szerint vágásban egy sajátos stílust képviselek, ami azért is vesz igénybe több órát, mert egy vágatlan videóra szó szerint a kutya se kíváncsi. Ahogy feljebb is írtam kb 1 évvel ezelőtt kezdtem el ezzel a jázékkal foglalkozni. Akkoriban 2 videós volt aki ezzel foglalkozott, (Egyik 300 sub körül, másik 600 körül lehetett) A 600 subos srácnak voltak ilyen átlag 200-300 közötti megtekintései, 10-20 like közötti átlaggal. És ezt kb fél év alatt sikerült neki(k). Tehát ha úgy vesszük, azelőtt ez a féle community lehetősen kisebb létszámban volt jelen. Eleinte én is csak töltöttem fel a videókat, mondom lesz ami lesz.. Így május vége körül (A kezdés után kb ilyen bő 3 hónap után) értem el egy liveban az 1000 feliratkozót, és onnantól igazából elkezdödött valami.. Egyre gyorsabban kezdtek el jönni az emberek, egyre több ember kezdett csatlakozni az ehhez kapcsolodó Fifa Mobileos Facebook csoportokba. (Ehhez tartozó legnagyobb FB-os csoport 2600 taggal rendelkezik, tehát bővern nem ez a plafon ennek a játéknak) És ez az úgymond "pezsgés" mint a mai napig megtalálható. ugyebár ez a Fifa. #1. Kommentelő, nem tudom mennyire vagy képbe a Fifával, de amit a közönség nagy része amit szeret az a PACK OPENING. Ennek "sikere" attól függ hogy egy adott videóban kit nyitsz. De általában ha jön valaki, és ha igényes a videó, több ezer megtekintés és több 100 like is lehet rajta. De ez változó. Én tegnap raktam fel egy ilyen pack openinget, amire mára van 5200 megtekintés, és 556 like. Ehhez a 4300 feliratkozóhoz viszonyítva. Tudom nem a leggyorsabb ütemben megy ez az egész (de szerintem mégiscsak igen), de egyáltalán nem reménytelen ez az egész. A jövőre nézve pedig. Témától függetlenül, ugyebár a Youtube videósok (ismertebb rétegeinél) mindenki mögött áll/állhat egy ilyen partnercég, ami igazából valamivel több bevételt is hoz, segítik terjeszteni a videóidat, meghát igen. Az sem mindegy hogy ezen belül milyen szerződést is írsz alá. De tényleg.. Ahány partnercég, annyi lehetőség, annyi feltétel és fizetés. Én "csak" sima Youtube partner vagyok, a bevételre nézve, viszonylag normális megtekintéssel kb egy zsebpénznyi nagyságú (4-5k forint közötti összeg). És ez a céghez, vagy szponzorhoz szerződés igazából úgy van, hogy vagy te keresed meg őt, vagy ők keresnek meg téged. De ehhez már kell egy nagyobb "követőbázis" mert a feliratkozókat meg a videókénti arányokat nézik ebben az esetben. De mivel ez ugyebár fifa.. És az EA fejlesztette, és a pack openinghez coin kell, vagy fifa pont. De ebben a témában leginkább az EA-től szoktak üzenetben megkeresni ezzel kapcsolatban. MO-on rendes fifában is volt már ilyenre példa. Hogy akár maga az EA, akár egy zsetonvásárlós oldal, akár maga az adott videós adott partnercége támogatta a TE videódat, XY mennyiségü Fifa Ponttal. Külföldön is,ezzel a mobileos játékkal kb 1 tucatnyi olyan ember van aki tényleg csinálja, és ennyi idő alatt (Kb 4 év alatt) vitték is valamire. 2 kiemelkedő van, ha gondold rájuk kereshetsz. 1. Stopde (225k subja van CSAK ezzel a játékkal, és az EA támogatja rendszeresen fifa ponttal, és EA GAME CHANGERNEK számít.)

2. BGS. 87k sub, ugyanez a szitu vele.

És igen, jogos a közbeszólás. Ez nem külföld hanem magyarország. Teljesen igaz, de én nem tartom ezt ugyanígy itthon sem lehetetlennek. Félreértés ne essék, nem azért kezdtem el az egészet hogy ingyen fifa pontokat kapjak, meghogy ezzel akarom gennyesre keresni magam, mert eddig is bőven boldogultam egymagam is az aott Pack Openingekkel, de hogyha adódna ilyen lehetőség nyilván nem utasítanám vissza. Végülis ami úgy a fejembe volt ezzel kapcsolatban azt leírtam. Ha gondolod írj még, szívesen olvasom a kommenteket.

2017. dec. 28. 21:09
 3/4 anonim válasza:
Már bocs, ne vedd sértésnek, de neked nem görcdölt be a kezed. Egy egész regényt leírtal 😄.
2017. dec. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Amúgy szia Szotyi!

Sok sikert a felvételihez, és ne hagyd abba a videózást, ímádom a munkáidat 😁😁

2017. dec. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!