Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kihagyhatom-e az önéletrajzomb...

Kihagyhatom-e az önéletrajzomból az iskolai végzettségeimet? Esetleg eltorzíthatom-e kissé, hogy egy adott munkahelyen milyen munkát végeztem? (pl. konyhai kisegítő voltam, de azt írom, hogy takarítottam, mert ilyen dolgozót keresnek)

Figyelt kérdés
Ha olyan állást hirdetnek, amiben mondjuk általános iskolai, vagy gimnáziumi végzettséggel keresnek munkavállalót (fizetési kategória miatt), akkor kihagyhatom-e az önéletrajzomból azt, hogy gimnáziumot vagy főiskolát végeztem? Tudják-e valamilyen központi rendszerből ellenőrizni, hogy előtte milyen munkahelyeken és milyen munkakörben tevékenykedtem?
2018. jan. 9. 14:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Az önéletrajzba alapból azokat a végzettségeket és munkaköröket kell beletenni, amelyek relevánsak a megpályázott munka szempontjából. A torzítást akkor érdemes csinálni, ha tényleg totál mindegy (pl. konyhai kisegítő helyett takarítást simán lehet írni, de mondjuk agysebészt ne írj helyette)
2018. jan. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amit te csinálsz, azt önéletrajz-optimalizálásnak nevezik. Nem csak hogy lehet, hanem HR-esek szerint ajánlott is. Nem kell a kívánt pozíció szempontjából lényegtelen részletekkel terhelni a téged interjúztató személyt.
2018. jan. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!