Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A szüleim nem engedik hogy...

A szüleim nem engedik hogy számítógépezzek valami megoldás?

Figyelt kérdés
Tavaly és tavalyelőtt (2016,2017) elmentem nyári munkára, hogy összeszedjek magamnak egy PCre. Össze is gyűlt a pénz végre lecserérltem a régit. Ekkor jött a krakk. Tudniillik szüleim eddig is nagyon szerettek parancsolgatni. A gépet összerakattam a SAJÁT pénzemből és erre azt mondták, hogy kiteszik a nappaliba azóta nagyjából csak ők használják ha meglátják hogy játszok rajtegyből kitör a veszekedés. Azt mondják hogy olyan sokat ültem ott ezért tették ki (napi 2-3 óra volt ez, hétvégén több) és hogy ők ezt megunták mert amúgy is nekem csak napi 1 óra engedélyezett. Később a rossz jegyeimre hivatkoztak(3-4es) majd hogy kevés házimunkát végzek/segítek majd hogy sok a villanyszámla (amit nem teljesen értek hiszen most ők töltik el ezt az időt a gép előtt és érdekes mégse sok...) szóval teljesen tanácstalan vagyok. Persze azt nem engedik hogy újat vegyek mert újra 'függő' lennék. Eddig egyébként csgo val játszottam csapat szinten ha vkit érdekel de szerintem az álom hogy valaha is lejutok egy versenyre az ugrott :/ Szerintetek mihez kezdjek? Van valami esélyem 'visszaszerezni' a gépem? 17F

2018. jan. 10. 20:31
 1/6 anonim válasza:
48%
Szerintem próbáld meg velük megbeszélni. Amúgy még 1 év és akkor már nem mondhatják meg neked, hogy mit csinálj.
2018. jan. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az a saját géped a te pénzedből, ezért azt csinálsz vele amit akarsz. Én a helyedben lekódolnám vagy kivennék valamit a gépből, hogy ne tudják használni vagy mondd azt, hogy tanuláshoz kell a gép. Ezeket csak akkor csináld ha a szép szó nem használ.
2018. jan. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mostanában tényleg csak tanulásra használom. De mind1 hogy tanulok e vagy nem őket szerintem csak az érdekli hogy ne legyek ott. Egyszerűen nem tudják elviselni. Ez van. Én már beletörődtem. Ha 18 leszek húzom el a csíkot.
2018. jan. 11. 21:04
 4/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam hogy a régi gépet akkor használatba veszem és erre mondták hogy mit képzelek és húzzam ki nagyon gyorsan. Azt unom hogy úgy kezelnek mint egy kisiskolást. A 9 éves hugomat kezelik így. De a témától eltekintve múltkor kimentem haverokkal mondtam hogy 9re jövök konkrétan 9 után 10 perccel hazaértem és megint nagy balhé volt mert a 9 volt megbeszélve. Igazábol ez a probléma hogy minden olyan kötött és ebből nem engednek. Mikor még játszottam utóbbi időben az volt hogyha minden nap segítek akkor mehet 1 óra gép hétközben, hétvégen nem. És ahány percel léptem túl az 1 órát legközelebb annyival lett kevesebb az idő. Mivel csgoztam ez elég lehetetlen volt mert nem én határozom meg a játékidőt. Szóval ez egy idő után elfogyott csak 1 hónap múlva ülhettem oda de csak fél órára. Nem értem miért használnak ilyen szankciókat mint egy kisgyereknél, már nem vagyok az, miért kell egy tinit ennyire lekorlátozni?
2018. jan. 11. 21:20
 5/6 anonim válasza:
Nah az én szüleim is ilyenek, itt mondjuk az a baj,hogy idősebbek és úgy vannak vele, hogy a gép rossz, tönkreteszem vele magam. Sok vita volt miatta, pedig az átlagom soha nem volt 4,5 alatt (!!!) osztálytársaim se értették ezt... De feladtam... Inkább most a tanulás az első, érettségi után meg majd játszhatok. De olyanok voltak, hogy már 13évesen a fejemhez vágták, hogy ha gép elött ülök, akkor legalább olyat csinálnék rajta amiből pénz van, hát ezen a mai napig felidegesitem magam. Meg máshoz is ugyan így állnak hozzá, egyszerűen annyi mindent megmondanak, hogy nem igaz. Pár hónapja azt se tudtam, hogy van e még szabad döntésem. Utána azt mondtam h: elég... Bármit mondtak, csak azért sem tettem azt, most azért persze segitek, de figyelni kell rájuk mert próbálkoznak... :D 17f
2018. jan. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nehéz lesz ez az 1 év az biztos de valahogy át kell vészelni. Sok szerencsét neked is utolsó!
2018. jan. 12. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!