Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki kap a hagyatéki eljárásról...

Ki kap a hagyatéki eljárásról levelet?

Figyelt kérdés

Nagyapám sajnos meghalt, és nem tudni volt e (hivatalos) végrendelet, vagyis volt, otthon őrizte, halála után öreganyám megsemmisítette, azt nem tudom hogy hivatalosan jegyzőnél is meg volt e. Öreganyám kapott levelet hogy mikor lesz a hagyatéki eljárás, én még nem kaptam. Hivatalosan kik kapnak ilyen levelet csak az aki örököl, vagy a közvetlen rokonai is?

Még kaphatok levelet? Hétfő az utolsó időpont...



2018. jan. 20. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak az örökösök. Nagyapád után a nagyanyád és az ő gyereke(ik) örökölnek, ha esetleg már nem élnek, akkor a gyerekek részét az unokák öröklik.
2018. jan. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt hogyan lehetne megtudni hogy ki volt az ügyvédje? mert mindenki mást most, én tudom hogy van végakarata és én vagyok az a személy aki örököl,mert mondta de holnap lesz az eljárás és nem a végrendelet szerint, az ügyvéd lehet nem is tudja hogy meghalt mivel annyira zárt körű volt a temetés ,meg minden ,sehol sem jelent meg, se újság se sehol... még a munkatársak sem jöhettek el az akarata szerint csak mi voltunk szűk családi kör, pap se volt, csak szónok.
2018. jan. 22. 18:22
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a választ találtam a kérdésedre, ami jó lehet:


"A végrendelet rögzítve van a magyar ügyvédi kamara irattárának számítógépes rendszerében. És az irattár a végrendeletet egy eredeti példányát is őrzi, lezárt borítékban. Ezt a hagyatéki eljárásra a közjegyzőnek küldik ki.


Ha ez nem kerül kiküldésre, akkor érdemes a Magyar Ügyvédi Kamara irattáránál érdeklődni az eredeti örökösöknek, hogy van e náluk elhelyezve végrendelet.

Amikor megjön a levél a hagyatéki tárgyalásról, akkor érdemes felhívni a közjegyzői irodát, és szólni, hogy van végrendelet, de nem tudjátok melyik ügyvédnél, stb. Ebben az esetben megkeresi a kamarát a közjegyzői iroda, tehát ők intézik. Ha ott nincs a végrendelet, akkor a közjegyző mondja meg, hogy mi a következő lépés."

2018. jan. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Öreganyám aki kapott levelet elsinkófálta a végrendeletet. eltitkolja, pedig többen is mondják hogy van és én vagyok az aki örököl, nos a pénz az másodlagos, nem szeretném azt hogy tönkre tegye azt amit nagyapám felépített, na meg az egyetemi tanulmányaimra gyűjtötte azt a pénzt....

Meg fogom kérdezni és beadom a keresetet mindenképpen!

2018. jan. 23. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!