Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Invitel állandóan küld egy...

Invitel állandóan küld egy 1300-1500 ft közötti csekket de nem tudjuk mire fel.!?

Figyelt kérdés

A drága édesapám anno úgy kb 5 éve aláírt velük egy szerződést nem is értem miért majd talán esetleg akkor ha tényleg betartják a szavukat írtam volna alá a helyében a szerződést.! Annak feltételével írta alá hogy ki lesz kötve az internet a faluban azonban ez még mindig nem történt meg mert ugyanis itt nem tudnak bekötni semmilyen hálózottat ezt az invitel oldalán meg is lehet nézni a lakhely az utca a cím és a ház szám segítségével hogy lehet e beköttetni bármit is de ugye nem. Azóta minden hónapban kapunk egy olyan 1300-1500 ft közötti csekket ami nem egy nagy összeg de akkor is minek füzesünk a nagy semmiért. Azóta egyszer sem hívtak hogy esetleg nem e akarunk szerződést hosszabbítani vagy hasonló ügyben hisz nálunk a tv és az internet is más szolgálatatól van mindig hívnak hogy le jár a szerződés meg szeretnénk e hosszabbítani ha jól tudom átlag 12 hó és 24 hó szerződés hosszabbítási lehetőségek vannak.

Egy ismerősünknek is egyfolytában küldik ezt a hasonló összegű csekket azon kivételével hogy ő semmilyen szerződést nem írt alá velünk még is kapja a csekket.



#1300ft-os invetel csekk #inviteles csekk
2018. jan. 22. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nem jutott még eszedbe, de esetleg megkérdezhetnéd mondjuk az invitelt.
2018. jan. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De persze csak a gond az nem hajlandóak beszélni senkivel csak azzal aki aláírta a szerződést a másik baj hogy apámnak akkor nem jutott az eszébe hogy nem ezt nem kéne alá írni ugyan most mit kezdene velük előállnak minden féle hazugsága ezzel apám fejét megint elcsavarva.

Az ismerősünk szerződést sem kötött velük a csekket még is kapja ő nem fizeti be az invitel majd minden nap hívogatta azzal hogy elmaradása van a csekkekkel ők azzal álltak elő hogy a szerződést megkötötte azért kell fizetni csak az a baj hogy ő nem irt alá semmilyen szerződést sőt a szerződés itt van nála aláíratlanul ő viszont nem hajlandóak azt a szerződést felmutatni amit elvileg a aláírt. így akkor mi jut az ember eszébe hamisítás és csalás. Amikor azt az invitelnek is el lett mondva hogy fel lesznek jelentve hamisítás miatt azóta nem hívogatják és ez felettébb érdekes és úgy tudom csekket sem kap.

2018. jan. 22. 13:38
 3/8 anonim ***** válasza:

1 beszéljen veluk apad

2 irtok szépen egymeghatalmazast hogy az ő nevében jársz el és bemész az invitelhez

2018. jan. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát a telefonálás marad csak ugyan is nincs a közelünkbe invitel központ sajna.
2018. jan. 22. 14:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, de 5 éve fizettek egy nem is létező szolgáltatásért? Ez a világ legnagyobb butasága. Írjatok nekik egy levelet, amiben leírjátok, hogy nem vagytok hajlandóak befizetni, mivel ezért a pénzért semmilyen szolgáltatást nem nyújtanak nektek és ne fizessetek tovább. A levélből legyen egy példány nálatok és ajánlottan adjátok fel, hogy bizonyítható legyen, hogy elküldtétek. Nem fognak tudni mit csinálni, nem követelőzhetnek, nem perelhetnek, mert nem tudják bizonyítani, hogy azon a címen van szolgáltatás, bármi is áll a szerződésben. Én biztosan nem fizettem volna nekik egy fillért sem, még egy hónapot sem, nemhogy évekig.
2018. jan. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben igazad van sajna én hiába koptatom a szám és akarok jót a szüleimnek nem hallgatnak meg. De most úgy nézik hallgatnak a szép szóra és hajlandóak kezdeni valamit ezzel. Csak gondoltam megkérdezem hogyan lehetne a legjobban eljárni az ügyben.
2018. jan. 22. 15:26
 7/8 2*Sü ***** válasza:

Először is meg kell nézni, hogy pontosan mi állt a szerződésben. Bár kétségtelen, hogy meglehetősen fura eljárás, de ha a szerződésben az áll, hogy édesapád kvázi előre fizeti a hálózat kiépítésének költségét, akkor ő ezt írta alá. Meg kell nézni, pontosan mit vállalt az Invitel, hogy mit szolgáltat, milyen határidőtől kezdve, stb…


> Azóta egyszer sem hívtak hogy esetleg nem e akarunk szerződést hosszabbítani


Ez megint annak a kérdése, hogy mi állt az aláírt szerződésben. Vannak szolgáltatók, ahol a határozott idejű szerződésben az áll, hogy annak lejártával a szerződés határozatlan idejűvé válik, azaz felmondásig automatikusan érvényben van.


> Egy ismerősünknek is egyfolytában küldik ezt a hasonló összegű csekket azon kivételével hogy ő semmilyen szerződést nem írt alá velünk még is kapja a csekket.


Nos, akkor ő… hogy is fogalmazzak… finoman szólva nem túl bölcsen jár el, ha befizeti…


> De persze csak a gond az nem hajlandóak beszélni senkivel csak azzal aki aláírta a szerződést


Egy írásbeli meghatalmazás megoldja ezt a problémát.


> Hát a telefonálás marad csak ugyan is nincs a közelünkbe invitel központ sajna.


Még párszor tíz km utazás sem a világ. Persze ha neked nem ér annyit, mint mondjuk évi 17 000 Ft-ot kifizetni, akkor nem muszáj.


~ ~ ~


Amit ne csinálj, hogy önkényesen elkezdesz nem fizetni. Így látatlanul nem tudjuk mi áll a szerződésben, lehet, hogy ők mindenben eleget tesznek annak, ami a szerződésben áll, így ha nem fizetsz, akkor lehet, hogy a végén neked kell kötbért, vagy hasonlót fizetned.

2018. jan. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igaz egy ideje nem válaszoltam de sikerült minden papírt előkeríteni.Több papír is kaptunk azzal hogy, (Tájékoztatjuk hogy az ön által megrendelt, Mobilnet szolgáltatásra vonatkozó szerződést az alábbi ok miatt nem áll módunkban elfogadni illetve a létesítési folyamatot elindítani. A fenti ok miatt szerződést tárgytalanak tekintjük ennek értelmében a megrendelt mobilnet szolgáltatást nem tudjuk üzemben helyezni illetve a hozzátartózó kedvezményt biztosítani.) De csekket még mindig kapjuk és ha nem fizetjük még mi jöhetünk ki rosszul na akkor hogy is van ez ? Elvileg itt a szerződésen is az áll hogy előfizetői hozzáférést biztosító szolgáltató neve t-home na most ebben az a probléma hogy a t home semmilyen formátumú kapcsolatban nem áll az invitelel és nem is akar. Egyetlen szerződési időtartamot találtam a papíron az is határozott és 12 hó van beírva. Ezt a szerződést még 2012.06.11.-vel lett megkötve. Az utolsó levél 2012.06.26-án azzal kapcsolatba kaptuk hogy, nem tudnak hálózatot kikötni a faluba azóta csak a csekket kapjuk tőluk.
2018. márc. 14. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!