Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell gyököt vonni?

Hogyan kell gyököt vonni?

Figyelt kérdés

8.osztályos vagyok,holnap doga.(Henger,hasáb térfogata,felszíne stb)

Az egyikhez kell Pitagorasz-tétele,aminek a végén gyökött kell vonni.

Azt mondta tanárúr, hogy direkt egész számot ad majd hogy könnyen ki tudjuk vonni a gyökét,mivel számológépet nem hasznalhatunk


Igen tanultunk már gyökvonást viszont nem emlékszem,és hiába olvasgatom a szabályokat nem értem a matek nyelvét:DDD


Valaki esetleg normális emberi nyelven leírná hogyan kell..?



2018. jan. 23. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Kb úgy ahogy hatványozni kell

Pl

5 a négyzeten: 25

25 gyöke 5


Lehetne úgy mondani h a hatványozás ellentettje


HOGY sikerült a FELVÉTLID?

2018. jan. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A gyökvonás (ha nincs meghatározva akkor négyzetgyökről beszélünk) a négyzetreemelés ellentettje. Vagyis ha mondjuk az jön ki hogy √81, akkor azt a számot keresed, amit ha négyzetreemelsz akkor 81-et kapsz, ez pedig a 9 (mivel 9^2=81).

(Amúgy hogy sikerült elfelejteni? :D Hetedik év elejétől kezdve nagyon sok feladatban szerepel a gyökvonás, elég nehéz elfelejteni.)

2018. jan. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó napon kapkodsz?

Nem is tudtál soha gyököt vonni, mert azt nem lehet elfelejteni (mint a kerékpározni tudást), hogyan evickéltél nyolcadikig, hiszen nem csak a matekfeladatok megoldásához kell ez a művelet, hanem fizika feladataihoz is.

2018. jan. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm!:) A matek az katasztrófa volt, azt hiszem volt pár feladat amit nem tudtam, pedig azt mondják elég jó vagyok matekból..(A gyökvonást is kentem vágtam amikor tanultuk nem tudom most mi történt velem :D ) a magyar az ment! Köszi a kérdést!😁


#2 Neked is köszönöm! És fogalmam sincs, hogyan felejtettem el, ahogy előbb írtam régebben tudtam na mindegy:)


Azt hiszem most már menni fog:)


Köszönöm mindkettőtöknek.

2018. jan. 23. 19:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Szorzótáblát tudod. (Remélem)

A 2x2 3x3 4x4 stb műveletek egytől tízig mennek. Ők a négyzetszámok pl (5x5) 25 gyöke 5. Százig tudod fejből, a szorzótábla része.(10x10). Nem hiszem hogy kell nagyobb szám, ha igen , akkor további négyzetszámokat leírom, úgy, hogy négyzetgyöke az első szám, a négyzete a második

11 121

12 144

13 169

14 196

15 225

16 256

17 289

18 324

19 361

20 400


Több nem fog kelleni, ezeket érdemes bemagolni én harmincig tudom fejből.

2018. jan. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#4 Hát örülök, hogy ennyire ismersz:D Képzeld 10000 dolgot tanultunk azóta és feledésbe merült, és örülök hogy megértem a matekot, mert van aki még annyit sem ért, amennyit én.
2018. jan. 23. 19:38
 7/7 A kérdező kommentje:
#5 Neked is köszönöm!:)
2018. jan. 23. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!