Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Segítség! Hogy tudok 2D-ben...

Segítség! Hogy tudok 2D-ben animálni a Blenderrel?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy lehet vele 2D-ben is animálni, de még csak megmozdítani sem tudom, az "oktatóanyagok" pedig nem segítenek semmit!!!


Valaki tud valamit?



2018. jan. 26. 17:55
 1/2 tabaki ***** válasza:

Hát ennél azért bővebben is kifejthetted volna a búbánatodat. Blenderben valójában csak 3D-ben lehet animálni (mégpedig kiválóan), a 2D-hatás ezeknek a lehetőségeknek az okos használatával oldható meg. Egyelőre semmit sem tudunk arról, hogy egyáltalán mennyire ismered a programot, így nemigen lehet semmi értelmeset válaszolni.


Ami a megmozdítást illeti:

1. Numerikus 7 billentyűvel állj felülnézetre.

2. Kérj egy lapot (Shift+A → Mesh → Plane).

3. Fogd meg (jobb egérgomb), G gomb megnyomása után húzd a bal szélre, és tedd le (bal egérgomb).

4. I megnyomása után válaszd a LocRotScale menüpontot, ez megjegyzi a helyét, elfordulását és méretét.

5. Az alsó idővonalon kattints a 8-10 centivel előbbre.

6. Húzd át a lapot a jobb szélre, forgasd el (R, egér, bal gomb), és méretezd át (S, egér, bal gomb).

7. I, LocRotScale.

8. Az egérrel az idővonal fölé állva nyomd meg az E billentyűt, ez a kijelölt pillanatra állítja az animáció végét.

9. Alt+A-val lejátszhatod, Esc gombbal kiléphetsz belőle.


Mindez még messze van attól, hogy videó -- vagy pláne rajzfilm -- legyen belőle, de indulásnak talán megteszi. A Blender nagyon sokat tud, viszont neked is sokat kell tudnod ahhoz, hogy ezt képes is légy kiaknázni. A program tele van kitűnő, jól átgondolt és általában igen egyszerű megoldásokkal, de ezeket a semmire építve nem tudod alkalmazni. Ismerkedj meg a működésével a kezdetektől, még ha ez nem is trafál bele azonnal abba, amire most használni akarod. Javaslom, hogy először keresgélj szöveges ismertetőket, szerencsére már magyarul is találsz néhányat:

[link]

A magyar videókkal nincsenek jó tapasztalataim, némelyik szerintem kifejezetten kártékony a trehány módszereivel. Angolul bőven találsz használható videót, de ezek is akkor követhetők, ha az alapokkal tisztában vagy:

[link]


Itt is inkább csak úgy tudunk segíteni, ha már valami konkrét, megfogalmazható problémád van, és nem kell minden gombot külön elmagyaráznunk.

2018. febr. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tabaki ***** válasza:
+ Jobb, ha a blenderes kérdéseidet a Számítechnika/Programok rovatban teszed föl, ebbe is csak Fortuna tréfás kedve miatt botlottam bele tegnap.
2018. febr. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!