Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az unokahúgom PayPalon rendelt...

Az unokahúgom PayPalon rendelt, viszont nem írta be a Megyét, és a nevét is fordítva adta meg ahogy nálunk használatos. A pénzt már levették tőle. Meg fogja így kapni a csomagját?

Figyelt kérdés

A csomagot levél formájában küldik.

Viszont, az oldal ahonnan vásárolt, ott kijavította az adatokat,és megadta a megyét, meg a helyes nevet.


2018. febr. 4. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Nem, nem fogja megkapni. A magyar postás nem fogja tudni, hogy mondjuk Hajdúböszörmény az Tolna vagy vas megye. Esetleg Zala.

Hol látsz te magyar címzésben megyét. Nem úgy van, hogy irányítószám, település, utca, házszám?


És az is komoly akadály lehet, hogy ki a fene az a Kalman Toth, amikor a címen csak Tóth Kálmán van.


Vissza fogják küldeni, meglátod! :D

2018. febr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Minden gond nélkül meg fogja kapni.
2018. febr. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy lesznek olyan frappánsak, hogy rájönnek, hogy fordítva szerette volna a nevet, meg ír tis nekik e-mailt.

Most akkor kell-e a megye avagy sem?

2018. febr. 4. 12:54
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam be, hogy a csomag Németországból érkezik...
2018. febr. 4. 13:01
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a magyar postának értelmezhető a címzés, megkapja.

Irányítószám kell a szortírozáshoz, ennek hiányában pontos helységnév, majd a kézbesítéshez az utca-házszám. A név tökmindegy amennyiben képes igazolnia magát.


Én úgy vettem át kínai csomagot pár hónapja hogy a vámon elírták a nevemet (például Dénes a nevem és Dezsőt írt rá a vámos minden iratra mert elnézte), és még azt is simán átvettem, hiszen igazoltam szóban hogy az én küldeményem, és a lakcímkártya igazolta a címet.

2018. febr. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Minden van rajta, név, irányítószám, helységnév, házszám csak a Megye nincsen rajta a fizetési oldalán nem írta..
2018. febr. 4. 13:11
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell megadni a megyét a postázáshoz, nem szempont a kézbesítésnél. Nem fogja a postát érdekelni a hiánya, mert nem is kell nekik.

Onnantól kezdve hogy van irányítószám, megvan belőle a helység, tehát a megye adata irreleváns.

2018. febr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akkor rendben van, bízzunk benne megkapja.

Nagyon köszönöm a válaszokat, rendesek vagytok.

2018. febr. 4. 14:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Elsőben leírtam, hogyan néz ki egy magyar címzés, de ezt neked is illene tudnod. A megye egyébként nem tulajdonnév, te meg következese nagy kezdőbetűvel írod. Mindegy, nem érdekes.

A rendelési űrlap univerzális, tehát meg kell felelnie más országok címzési rendszerének is.

USA oldalakon pl. állam is van, de az USA tagállamát jelenti. Ha Európába is szállít, akkor nem kell USA tagállamot kiválasztani.

2018. febr. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, felfogtam.

a lényeg, hogy valószínűleg meg fogja kapni.

2018. febr. 4. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!