Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti mit csináltatok 2001....

Ti mit csináltatok 2001. 09.11-én? (Szeptember 11)

Figyelt kérdés

Nyilván azoktól kérdezem, akik már cselekvőképesek voltak akkor (nem úgy, mint én :D) és emlékeznek a történésekre.

Anyám mesélte, hogy anno ő pont velem volt itthon és akkor látta a TV-ben, hogy mi a helyzet. Ti emlékeztek még?



2018. febr. 9. 11:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Kapcsolgattam a TV-ét es valami idegen nyelvu csatornan muttatak ket tornyot ahogy fustol..de nem kotott le. Aztan egyre tobb csatornan kezdtek nyomni, hogy mi tortent. Eleg hatborzongato volt így egyenesbe kovetni az esemenyeket.
2018. febr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Akkor ismerkedtek meg a szüleim és 2004-ben jöttem én!
2018. febr. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Én arra emlékszem, hogy dolgoztam a szerkesztőségben, s be volt kapcsolva a tévé, ment a CNN. fél szemmel odanéztem, s azt láttam, ég a WTC. Elkezdtük figyelni az adást, mondták, hogy légi baleset történt. Majd nem sokkal később feltűnt egy utasszállító, s belement a másik épületbe.

És ekkor csörgött a telefon, s egy nőt tőlem szokatlan módon, durván elküldtem, mert valami baromságot akart rám tukmálni, már nem tudom mit.

Készültünk a címlapcserére. Már nem az első volt az életemben, de talán az egyik legmegrázóbb. Igaz, ez volt az első, amit élőben láttam.

A korábbiakat csak telefotóról, meg - akkor még fekete-fehér - tévéből, egy nap késéssel láttam. Közben az újságok már írtak róla.

(Kb. a történések után néhány órával kezdtek kopogni az MTI-ben a telexek. A híreket fordították, majd erősen szűrték. A sajtó messze nem kapott meg mindent. A másnap reggeli lapokban az a külföldi hír jelenhetett meg - ha elég jelentős volt -, ami már délelőtt a szerkesztőségben volt. A 90-es évek végén kerültem el napilaptól, de akkor is este 10 után már összedőlhetett a fél világ, legfeljebb a pesti mutáció változott a postavonat miatt.

Tévében csak másnap volt róla szó a híradóban. Akkor sem biztos, hogy képpel.

2018. febr. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Iskolából értem haza 6 évesen, és tisztán emlékszem, amikor ez a hír ment a TV-ben, de akkor még nem nagyon érdekelt.
2018. febr. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Általános iskolás voltam akkor. Aznapról nincs emlékem, de másnap reggel az egyik, afféle "buzgómócsing" osztálytársam már írta is a táblára a 2001.09.11-es gyászszöveget (arra sem emlékszem, pontosan mit írt fel).
2018. febr. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Középsuliban voltam 😊
2018. febr. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom mar konkrétan, de a konyhaban voltam, amikor anyám kikiabált, hogy menjek be. Akkor mutatták a tv- ben a felvételeket az esemenyekről.
2018. febr. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
Ja és rögtön az volt az első gondolatom, hogy ebből háború lesz, csak azt nem tudtam, hogy kik között.
2018. febr. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Amúgy 2015 szeptember 11-én jöttem össze párommal :D
2018. febr. 9. 22:38
 10/13 anonim ***** válasza:
93%
Számtech tanfolyamon voltam, rámcsörögtek telefonon, bekapcsoltam a cnn-t és ott láttuk élőben ahogy berepült a második gép. Akkor született meg nálam az internet kora.
2018. febr. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!