Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A pihenő idő erősebb a betegsé...

A pihenő idő erősebb a betegségnél?

Figyelt kérdés
Keretidőben dolgozunk. Ha tört héten jelentem be, hogy beteg vok és kiírt az orvos akkor amikor dolgoznék eredetileg csak azokra a napokra kapok pénzt és mikor pihenősnek vagyok beiírva akkor pihenős maradok. Akár hétvégére is. Én ezt ugy tudtam, hogy a betegség ( táppénz) mindent felül ír! Valaki segìtene hogy hogy is van ez??!!

2018. febr. 9. 13:00
 1/1 anonim ***** válasza:
Amennyiben a kezelőorvos táppénzes állományba vett, ahány napig táppénzen vagy, úgy arra az időre a munkaszerződésed szerinti munkaórákat számfejtik részedre (értem ez alatt, ha 8 órás foglalkoztatott vagy, akkor 8 óra/nap táppénz jár, ha 6 órás vagy, akkor 6 óra/nap táppénz jár, stb.), és ez független a keretidő beosztásodtól. Ha a táppénzes napok olyan időszakra esnek, melyre munkáltatód előzetesen pihenő időt rendelt volna, úgy a pihenő időt ilyen esetben semmisnek tekintendő, felülírja a táppénz időszaka. Tehát az előzetesen kiírt pihenő időt nem lehet beszámítani a munkaidő keretbe.
2018. febr. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!