Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ezen az oldalon miért olyan...

Ezen az oldalon miért olyan rossz mindenkinek a helyesírása, hogy normális ember rosszul lesz tőle?

Figyelt kérdés
A többség mondatokat alkotni sem tud helyesen. Ez titeket nem zavar? Szerintem nagyon ciki!

2018. febr. 19. 08:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem csak ezen az oldalon rossz az átlag helyesírása. Engem is nagyon zavar, amelyik annyira durva, inkább átlapozom.
2018. febr. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%

Egyátalán nem érdekel, sokkal inkább az ciki, hogy ezzel foglalkozol

Hidegen hagy egy random ember véleménye

A lényeg, hogy megérsd amit mondok

2018. febr. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Itt latszik az oktatas szinvonalanak visszaesese.
2018. febr. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
Ezek általában igénytelen emberkék, aki még az ételeiket sem képesek helyesen megválasztani.
2018. febr. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
18%
Ezek általában elfoglalt, laza emberek, akik nem görcsölnek azon, hogy vajon mit fognak szólni az emberek, ha nem jó a helyesírásuk, vagy mobilról félreütik a betűket.
2018. febr. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

"Itt latszik az oktatas szinvonalanak visszaesese."


Valószínűleg igazad van, az oktatás rosszabb, mint régen volt.

De hidd el, azelőtt is voltak olyan emberek, akiknek iszonyatos volt a helyesírása.

A különbség csak annyi, hogy akkoriban nem volt sem módjuk, sem kedvük (és szükségük sem) írni, míg ma az informarikának köszönhetően akárki írhat akárhová, így jobban észrevehetőek az égbekiáltó hiányosságok.

A másik ok talán az, hogy az emberek zöme ma még annyit sem olvas, mint azelőtt, szintén az informatikának, és a hozzá kapcsolódó játéklehetőségeknek köszönhetően.

Engem is kiráz a hideg egy-egy szarvashibától, de nem tehetünk ellene semmit.

Velem is előfordul, hogy egybe- vagy különírok olyan szavakat, amelyeket a mai helyesírás szerint másképpen kellene, de nem sértődöm meg, ha kijavítanak.

Ez viszont a legtöbb emberre nem jellemző.

Ha valaki mégis meg mer szólalni ilyen esetben, olyan goromba válaszokat kap, hogy azt nem teszi ki az ablakba.

2018. febr. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Itt nem félreütésről van szó. Hanem égbekiáltó hibákról ami egy műveltebb embernek már szó szerint fáj. A magyar helyesírás nem könnyű. Ha valaki nehezebb szavakat nem tud leírni helyesen nem lepődöm meg. Nyilván én is hibázom. De azért nem "eszek, iszok", nem "aszt" hanem azt. A többször az nem "több szőr" ami a lovakon nő télen. A csoki nem hosszú ó. És a hiányzol sem....és ezt a végtelenségig sorolhatnám. Ez nem lazaság kérdése. Szerintem szörnyen primitív dolog, és nem akarok olyan laza lenni, hogy ez ne érdekeljen. Mert ez egy szint, ami alá értelmes ember nem csúszik le.
2018. febr. 19. 22:22
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Zavaró, de ha maga a kérdés érdekel, azzal foglalkozom és nem a kérdező, vagy a hozzászólók helyesírásával.
2018. febr. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
20- 30 éve ez nem tűnhetett volna fel, mert nem volt internet, meg "kommentelős" oldalak.
2018. febr. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar. Egyébként láttam, hogy mások is lusták néha kirakni vesszőket; néha meg fölöslegeseket is raknak, úgyhogy én se rakok ki minden vesszőt; plusz-vesszőt rakni nem szoktam; csak láttam, hogy ez másoknak is luxus, és akkor gondoltam, hogy akkor énnekem miért lenne kötelező figyelni rá; és akkor néha én is lehagyok 1-2 vesszőt. Ha más se törődik vele, akkor nekem se kell. Én már hozzászoktam, hogy így írnak az emberek; szerintem luxus volt nekik nyelvtanórán is figyelni; kényelmesebb volt inkább ellenni a saját gondolataikkal, azért nem figyeltek; vagy ha mégis, neten úgy gondolták, hogy az nem magyar-dolgozat; úgyhogy itt neten lazább, kötetlenebb, nem kell minden helyesírási szabályt kötetlenül venni; elég csak írni, ahogy jól esik, megengedheti magának, elvégre erre úgy sem kap jegyet; és amúgy igaza van egy jóó nagy szintig. Tehát ez így számomra teljesen érthető. Egyedül az volt brutális a számomra, amikor egy kiscsaj teljesen kihagyta az összes vesszőt a kérdéséből; mondták írja le mégegyszer értelmesebben, de ugyanúgy kihagyta az összeset; és nagyon egybe folyt. Vagy nem is tudom, lehet, hogy másodikra már rakott bele 1-et 2-t? Azt nem tudom már; de brutális volt. Annak úgy egybeömlesztve, nulla vesszővel nem volt se füle-se farka; pedig segítséget várt, segítséget szeretett volna kapni.
2018. máj. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!