Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen ügyem származhat ebből...

Zorró87 kérdése:

Milyen ügyem származhat ebből ha lesz valami?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy fickó akivel sajnos megcsalt a csajom.....! Egy utcában lakunk és szóváltások voltak már, hol az én -hol az ő részéről....! Egy ideje semmi nem volt, mert lenyugodtam, úgy vagyok vele, hogy ez van... ennyi!

Tegnap este viszont sétáltam boltból hazafelé a fickó az aktuális barátnőjével futott éppen .... mikor mellém ért levállalt és megfenyegetett, mert kb1,5 hónapja részegen elnyomtam egy cigit a névtábláján.... de semmi egyéb ...!

Annyira ideges és dühös lettem, hogy mikor hazaértem arra gondoltam, hogy ez így nem lesz jó, hogy kerülgetjük egymást , utánuk megyek és értelmes hangon megpróbálom rendezni mert már abszolút nem érdekel a dolog és semmi értelme ennek az egésznek. Viszont eléggé agresszív volt ezért magamhoz vettem egy viperának látszó eszközt arra az esetre , hogy ha baj lesz akkor meg tudjam magam védeni.

Találkoztunk, megszólítottam, megállt , iszonyat agresszív volt mondtam neki, hogy nem kell a balhé csak ez senkinek nem jó..... kiabált, üvöltött, nem hagyott szóhoz jutni..... gondoltam megijesztem ezzel az eszközzel .... elő is vettem de nem hadonásztam, semmilyen támadó mozdulatot nem tettem. Erre kb 1 méterről telefújta az arcomat cs gázzal.... ( szerencsére valamiért ha nem is hatástalan rám nézve de semmi különösebb gondot nem okoz nekem) hátat fordítottam,nem akartam semmi gondot szóval el akartam sétálni. Tettem 2-3 lépést , próbáltam látni valamit mert teljesen tele volt a szemem. A fickó miután hátat fordítottam neki és pár méterre eltávolodtam. Ekkor nekifutásból hátulról nekem esett lerántott a földre, felálltam megütött-próbáltam visszaütni de nem láttam semmit szóval mellé ment, aztán még 1 szer arcon ütött ekkor átkaroltam a nyakát beszorítottam a fejét földre akartam vinni és harcképtelenné tenni de kicsúszott ( téli kabátban voltam-ő futó szerelésben) ...... ! Szóváltás ... újabb fenyegetés , de közben én távolodtam tőle.... még kb 100 méteren keresztül követett, lökdösődött, stb.... olyanokat, hogy na most megkaptad stb.... ( teszem hozzá, hogy ha nincs a gáz akkor többet kapott volna)


Neki sérülése nem lett mivel mellé ütöttem , nekem az arcom jobb és bal oldalán enyhe hámsérülés.... olyan mintha csak megvágtam volna magam..... se feldagadva se semmi olyan nincs amire rá lehet mondani, hogy ütéstől van.... két horzsolás....(eléggé gyenge volt) meg van küzdősport múltam... igaz kb 8 éve nem űzöm szóval bírja a fejem :D :D viszont ebből a szempontból talán nem is baj, hogy luftot ütöttem....!


Nahh m1 ! Hazamentem nem vettem fel otthoni ruhát mert vártam a rendőröket ugyan is folyamat velük fenyegetőzött meg mondta a csajának, hogy majd tanuskodik stb..... ! Az egész kb este fél 8 felé történt este 11-éjfélig vártam hátha kopognak.... de semmi.... szóval nem hiszem, hogy elment a rendőrökhöz.

Soha semmi bűncselekményben nem volt részem, még csak szabálysértésben sem..... makulátlan vagyok.


Rendészeti szakon jártam gimibe szóval tisztában vagyok a jogos védelem-végszükség és a garázdaság tényállásával.... de ez egy faramuci helyzet..... !


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. febr. 22. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem volt rendőrségi feljelentés, még lehet belőle bírósági feljelentés. De szerintem ennek is kicsi az esélye. Amúgy örülj neki, hogy a srác nem tett feljelentést, mert te húznád a rövidebbet. HA jártál rendőrsuliba, akkor tudod miért.
2018. febr. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
mindketten hülyék és sárosak voltatok, de valszeg a srácnak sem hiányzik a rendőrségi-bírósági macera... szerencsére, mert ha hoz tanút vagy ilyesmi (khm), akkor csúnyán megjárhattad volna
2018. febr. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem! Köszönöm Szóval azt mondjátok , hogy a tett volna egy bejelentést tegnap este akkor arról már valószínűleg tudnék ?

És ha jól értem akkor az nem számít , hogy miután lefújt tehát elhárította a vélt támadást , pillanatok múlva jó pár méterről hátulról rám támadott és kétszer megütött .... ?

Tanú maximum a barátnője lehetne ha nem lenne a barátnője..... nem hiteles..... !

Másik dolog a fegyvernek ( viperának ) látszó tárgy elveszett mert amikor lerántott a földre kirepült a kezemből több méterre ! Hangsúlyozom , hogy nem az volt csak egy műanyag utánzat....!

2018. febr. 22. 11:53
 4/9 A kérdező kommentje:
Szóval igazából arra akarok kilyukadni , hogy amikor távozóban voltam , és a leírt módon megtámadott akkor ő túllépte a jogos védelmi helyzetet szerintem!
2018. febr. 22. 12:17
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, túllépte a jogos védelem keretét. A lefújás viszont jogszerűnek tűnik. Te nem hivatkozhatsz jogos védelemre, mert provokatív volt a magatartásod, hiába hangoztatod az ellenkezőjét.

Nem akarok hülyeséget mondani, de mintha a jogban lenne olyan, hogy alkalmatlan tárggyal elkövetett bűncselekmény. Pl. ha vizipisztollyal rabolsz bankot, akkor az fegyveres rablásnak minősül, akkor is ha csak fröcskölni tudnál vele.

A viperának látszó tárgy elővétele már támadásnak minősül, a védekezése jogos volt.

2018. febr. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor kellett volna egyszer smindenkorra lerendezni vele mikor megtudtad, hogy megcsaltal a csajod.. Am megkerdezhetem, megbocsájtottál a csajnak???
2018. febr. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :) ! Igen , tény , hogy van ilyen eset is!


Huhh! Úgy gondolom, hogy mindenkinek járhat még 1 lehetőség! Egy 2 hetes viszony volt ez , a lebukás óta nem beszéltek..... elcuccoltattam magamtól egy barátomhoz....... 8 hónapig tepert folyamat és tűrte a szivatásaimat.... szóval 2 hónapja megint együtt vagyunk ! Nem mondom , h frankó minden , mert sokszor eszembe jut a dolog ..... de nem érdekel már ez az egész ( ezt próbáltam elmondani a fickónak is este , hogy fölösleges velem agresszívnak lenni)


Bizalom az nulla kb .... de akarok ennek a dolognak adni egy lehetőséget mert ez egy nagyon jó kapcsolat volt ..... sokmindent megéltünk együtt és én is saras vagyok , rengeteget dolgoztam rá nem jutott idő/erő az utolsó fél évben..... önbizalom hiánya , a kizártság érzés , az hogy fölösleges .... ide vezetett .... nyilván ez sem lehet ok ..... ! 2,5 évig éltünk együtt boldogan ..... erre gondoltam .... ! Úgy vagyok vele , hogy ha sikerül kihozni belőle valamit 1-2 év alatt akkor rendben lesz , de ha még mindig itt motoszkál a fejemben ez akkor hagyom a dolgot !

Nagyon sokat változott ő is , mivel egyedül kellett gondoskodjon magáról ami eddig még nem volt..... és megértette , hogy beszélni kell a gondokról .....! Én is belátóbb - türelmesebb lettem vele kapcsolatban és ennyi ! Egyedül a szex fura még vele .... nagyon fura .... ! Ha ez nem változik akkor ennyi .... !

De tény együtt vagyunk , próbálkozunk !



Közben beszéltem egy volt osztálytársammal aki végül rendőr lett bűnügyis ..... mondta , hogy ha tett volna bejelentést akkor arról már tudnék mivel kijöttek volna ( tudja a fickó az otthoni meg a munkahelyi címemet is)

De valószínűleg nem fog tenni semmit mert őt is megbüntetik mivel az egyik garázdaságot én a másikat meg ő követte el , ráadásul nála van egy tettlegesség is ! Vetessek látleletet azt mondta ...... és ha mégis van valami akkor tudok mutatni valamit !


Egyébként meg bizonyítsa már be , hogy volt nálam valami ....... eltűnt a kb 20cms kb 3-4 cm átmérőjű kemény műanyag cucc ..... (Valami polc része volt, nem régen lomtalanítottam )


M1 , lényeg , hogy szívnánk mindketten :)


Köszi a válaszokat, aki akar hozzátenni az tegye nyugodtan :)

2018. febr. 22. 14:29
 8/9 anonim ***** válasza:

" Tanú maximum a barátnője lehetne ha nem lenne a barátnője..... nem hiteles..... ! "

De hiteles. Lehet a tanú a barátnője.


" Annyira ideges és dühös lettem, hogy mikor hazaértem arra gondoltam, hogy ez így nem lesz jó, hogy kerülgetjük egymást , utánuk megyek és értelmes hangon megpróbálom rendezni mert már abszolút nem érdekel a dolog és semmi értelme ennek az egésznek. Viszont eléggé agresszív volt ezért magamhoz vettem egy viperának látszó eszközt arra az esetre , hogy ha baj lesz akkor meg tudjam magam védeni"


Na itt a gond.

Te voltál az aki nem volt képes a fenekén otthon maradni, hanem magához vesz egy tárgyat amivel nem csak védeni de támadni is lehet. Majd te voltál aki megkereste a srácot. A bíróságon kapásból közölnék veled, hogy neked volt eleve hátsó szándékod, hiszen felfegyverkeztél.

Így a arcodba fújás teljesen jogos önvédelem, és azt hogy te azt mondod, már távozóban voltál, de hátulról letámadott, nos 2 ember másképp fogja mondani mint te.

Örülj neki, hogy a srác nem tett további lépéseket, mert mindenképpen te jársz rosszul.

2018. febr. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

" Tanú maximum a barátnője lehetne ha nem lenne a barátnője..... nem hiteles..... ! "

A barátnő nem közeli hozzátartozó, így hiteles a vallomása.

Ha a fickó tett volna feljelentést, már rég ott lettek volna a rendőrök. Más dolog, hogy ők sem hülyék, hogy némi ártalmatlan kakaskodás miatt félnapi papírmunkát generáljanak maguknak. 40 éve az ilyet még úgy orvosolták, hogy bevitték mindkét felet az őrsre, oszt jó elagyabugyálták őket. :-))

Ami a barátnődet illeti, ha megcsalt, ne rá haragudj. Te voltál kevés neki, te nem tudtad őt maradéktalanul boldoggá tenni, te nem tudtad a hűségét (a szerelmét) fenntartani.

2018. febr. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!