Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tudok kitisztítani...

Hogy tudok kitisztítani házilag egy nagyobb plüss állatot?

Figyelt kérdés
Van egy kb. Akkora puha anyagból készült kutyám mint egy kisebb palotapincsi. Az a típus amelyik kiterülve fekszik az ágyon. Nagyon szeretek vele aludni, de már nincs jó illata. Félek, ha beteszem a mosógépbe nem fog kiszáradni a közepe. Vagy a fűtőtestre rakva igen? Ti mit csinálnátok? ( A dobjam ki és vegyek egy másikat ne írja senki. A tisztítót se mert az csak a végső megoldásom) köszi 🙂
2018. febr. 22. 09:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a szag a baj, tedd pár órára a fagyasztóba! Viccesnek tűnik, de nekem ez vált be. Ha kimondottan koszos is, szerintem kézzel kimoshatod, es utána max egy centrifuga a mosógépben, vagy radiátor.
2018. febr. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeresen tisztítom az unokáim plüsseit mosógéppel. Kímélő, 30 fokos mosást alkalmazok centrifugázással, az eredmény tökéletes! (Olyan, mintha függönyt mosnék.)

Szárításhoz ne tedd fűtőtestre, de meleg helyiségben legyen, így nem lesz vizes a közepe.

2018. febr. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
+tipp: tedd bele egy párnahuzatba, úgy nem sérül a plüssállatja :)
2018. febr. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Koszos is kicsit nem csak a szaga zavar. Nem attól félek, hogy nem lesz olyan szép mi t új korában. Ez nem az a finom suőrű plüss. Hanem attól, hogy nem szárad ki és berohad a közepe.Nem egészen értem, ha csak 30 fokon mosom, akkor nem lesz vizes a közepe? Nálam a 40fok a legalacsonyabb. Még egy hyapjú program van, az nem tudom mit tud. Még sosem próbáltam. Most néztem, hogy a lábaiban van egy adag műanyag golyócska is. Nem sok.
2018. febr. 22. 17:23
 5/12 anonim ***** válasza:

Akár kézzel mosod, akár géppel, mindenképpen vizes lesz az egész, mert MOSOD. Ezért kell a centrifugázás, hogy ne maradjon vizes a közepe sem. A szárításnál fektetve helyezd el, mindenhol érje levegő (pl. ruhaszárító teteje). Inkább több napig szárítsd!

A gyapjú mosás pl. nagyon jó a kutyádnak, kímélő. 30 fokos, nyugodtan használhatod.

Ha bármi módon bizonytalan vagy, inkább add be vegytisztításra!

2018. febr. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ha beteszem a mosógépbe mindenképp vizes marad a közepe. A centrifuga nem szárítja meg. 🙁
2018. febr. 23. 02:59
 7/12 anonim ***** válasza:

Akkor marad a vegytisztítás.

Én mosok gyapjúpárnát is gépben (ami akkora lehet, mint a kutyád), mosok nagykabátot is, aztán megszárítom. Nem félek a belsejétől.

Ha te ennyire tartasz attól, hogy vizes marad, akkor ez vagy nem plüss (és nem is mosható), vagy nem mostál még mosógépben. Keress fel egy mosodát szaktanácsért.

2018. febr. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen eddig a pataknál mostam a ruháimat és kövekkel dörzsöltem. Télen is!🙈
2018. febr. 23. 10:51
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, többen próbáltunk segíteni neked, mert kérdést tettél fel. Azt hiszem, megfelelően válaszoltunk. Te meg többször előhozod a "vizes lesz a közepe" problémádat. Valóban úgy gondolom, nincs mosási gyakorlatod, ha ezzel megbántottalak, elnézést. Lehet, hogy tényleg a patakban mostál? Eddig azt hittem, epés megjegyzés volt csupán.

Ha elhozod a kutyádat, kimosom és megszárítom neked, hogy továbbra is jó szagú, tiszta "alvókád" legyen!

2018. febr. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, de majd összeszedem a bátorságom és beteszem a gyapjúprogramba....aztán lefektetem a fűtőtestre. ☺
2018. febr. 23. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!