Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerinted előnyös vagy hátrány...

Szerinted előnyös vagy hátrányos lenne, ha tudnánk pontosan és biztosan, mi van a halál után?

Figyelt kérdés
Vagy jobb így, hogy semmit nen tudunk? Lehet, hogy valamilyen formában örökké létezünk, ugyanennyi eséllyel az is lehet, hogy a halál után nincs semmi.

2018. febr. 25. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez attól függ, hogy mi van utána.


Végülis, ha tudnánk, és lenne élet a halál után, akkor az emberek nem féltenék az életüket annyira. Így ebben az esetben hátrányos lenne, ha tudnánk.


Ha nem lenne élet a halál után, és ennek tudatában is lennénk, akkor talán jobban vigyáznánk magunkra, de nem változtatna azon, hogy meghalunk. (És ha így is-úgy is meghalunk, az szerintem igen hátrányos)


Szóval én úgy gondolom, hogy a körülményektől függ, de ha mindenképpen választani kell, akkor inkább hátrányos.


És mivel nem tudjuk biztosra, hogy mi van a halál után, ezért fontos, hogy MINDENKI VIGY!ZZON MAGÁRA, ÉS BECSÜLJE MEG AZ ÉLETÉT!!!!!


Remélem tudtam segíteni. Ez egy érdekes téma, és nem vagyok szakértő(😂), ez csak az én véleményem.

2018. febr. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Egyre biztosabb, hogy nincs semmi, úgyhogy egyre értékesebb az életed.
2018. febr. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Miért egyre biztosabb, hogy nincs semmi?
2018. febr. 27. 16:05
 4/10 anonim ***** válasza:

Ahogy fejlődik a tudomány, egyre többet látunk.

A világunk kialakulása és fejlődése, ezen belül a Nap és a Föld fejlődése... aztán az élet fejlődésének egyre több részlete.

Isten sehol sem kell hozzá. Kiválóan működik minden magától is.

Persze nem lehetetlen, hogy valahol nagyon messze mégis ott rejtőzik valaki, aki az egészet meghatározta... de akkor annak az az érdeke, hogy ne tudjunk semmiről. Akkor pedig valószínű, hogy a célja sem a mi boldogságunk, vagy a boldogtalanságunk, hanem valami egészen más.

2018. febr. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ettől függetlenül lehetséges valamilyen nem fizikai létünk.
2018. febr. 27. 19:05
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

Mármint: még mindig lehetséges.

De egy értelmes ember elgondolkodik: idáig ahogy a tudomány fejlődött, mindig csak az derült ki, hogy ez is természetes, meg az is természetes...

2018. febr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Megismételhetném az előző kommentemet.
2018. febr. 28. 16:23
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja, hogy neked bármi áron kell valamilyen isten?

Na, akkor megnyugodhatsz: egy mikro mini picike isten valószínűleg mindig meg fog maradni, bárhova is fejlődik a tudomány.

2018. febr. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem istenekről van szó, hanem a halálutániságról. Nem kell, hogy közük legyen egymáshoz.
2018. márc. 1. 15:32
 10/10 anonim válasza:
70%
Igen, ez egy érdekes kérdés. Szerintem is attól függ, hogy mi van a halál után. Ha jó, kellemes dolog, akkor az emberek nem félnének annyira.De ha valami rossz, akkor az emberek sokkal jobban félnének tőle.
2018. márc. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!