Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudom igényelni a taj...

Hogyan tudom igényelni a taj kártyát, lakcímkártyát, személyi igazolványt és az adóazonosító jelt kettős állampolgárként, erdélyi lakosként?

Figyelt kérdés
Érdeklődtem utána viszont még csak annyi világos,hogy miután kiköltözök Magyarországra kelleni fog egy olyan cím amit beírhatok a tulajdonos engedélyével és ki kell tölteni egy ürlapot. Tudomásom szerint az ország egész területén bármelyik kormányhivatal megyeszékhelyen kérvényezhetem viszont még mindig nem tiszta,hogy hogyan kellene. Esetleg volt már valaki ebben a cipőben aki megcsinálta ezt a folyamatot és feltudna világositani engem is ?

2018. márc. 27. 08:20
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Lakást csak akkor bérelhetsz, ha van állandó munkahelyed, és kifizetsz legalább 2 havi kauciót. De azt nem engedik a tulajok, hogy bejelentkezz állandóra a lakásba.

De miért akarsz Magyarországra költözni?

2018. márc. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szeretnék jelentkezni a honvédséghez, amihez kellenek ezek az iratok, de nagyon nehéz megcsinálni :/
2018. márc. 27. 17:56
 3/6 A kérdező kommentje:
Valaki tudna segíteni ? :/
2018. márc. 29. 14:50
 4/6 anonim válasza:

Szia! Én átmentem ezeken a folyamatokon, és valóban nem volt könnyű! Először Magyarországon át kell regisztrálnod külföldön élő magyar állampolgárról Magyarországon élő magyarra, ehhez kell a honosítasi papír. Aztán kell egy lakcím. Én a barátom mamájához vagyok bejelentve, de albiba lakom így a tartozkodási helyhez az albi címe van beírva, amihez kell a tulajdonos aláírása. Ez egy nap alatt meg van. Utána kérheted a személyit, amihez kell a lakcímkártya, ez 8 munkanapot foglal magába. Ha ezek meg vannak, akkor mehetsz egy Nemzeti Adó- és Vámhivatali irodába, nekem ehhez más városba kellett mennem, mert nem mindenhol van. Itt kérheted az adókártyát. Ez kb 2-3 hónap, de addig kapsz egy papírt, ami helyetesíti az adókártyát, mert rajta van az adószám. A TAJ kártyámat nekem a munkáltató intézte el, de ahhoz is kell a te aláírásod. Ez nekem 1 hónap volt, de 8 napot mondtak ott is kb. Itt is adnak egy papírt ami helyetesíti a TAJ kártyát, amíg kész lesz. Ha jól tudom, akkor ez a munkáltató "feladata".

A legnehezebb az egészben, hogy nekem mindenhol mást mondtak, és sok téves infót kaptam amíg sikerült ezeket elintézni. De ha tudsz mindent, akkor egyik napról a másikra megvannak.

2018. márc. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most láttam,hogy válaszoltál, nagyon de nagyonszépen köszönöm a választ, komolyan sokat segítettél :) Hálás vagyok a válaszodért :)
2018. ápr. 3. 17:29
 6/6 A kérdező kommentje:
Valaki tudja,hogy ezek az íratok mennyi pénzbe kerülnek ?
2018. máj. 17. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!