Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Micimackó neve angolul...

A Micimackó neve angolul winithepoo. Akkor wini the poo a neve? Virsli a szar?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 1. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:
93%
Nem ez a neve...
2018. ápr. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
96%

Helyesen: Winnie-the-Pooh. És mivel elég ostobának tűnsz ahhoz, hogy a google-t egyedül, felügyelet nélkül használni tudd, ezért kikerestem és idemásoltam neked a név eredetét a vonatkozó wikipédia cikkből:


A. A. Milne named the character Winnie-the-Pooh after a teddy bear owned by his son, Christopher Robin Milne.


Christopher Milne had named his toy bear after Winnie, a Canadian black bear he often saw at London Zoo, and "Pooh", a swan they had met while on holiday.


Bár azt is feltételezem, hogy angolul sem beszélsz, ezért leírom neked magyarul is:


Az eredeti Micimackó, Winnie The Pooh, Milne fiának, Christopher Robin Milne-nek egy kitömött medvéjéről kapta a nevét. Ezt a játékmackót pedig Christopher egy igazi, Winnipeg nevű medvéről nevezte el, akit Kanadából hoztak Nagy-Britanniába, és akit Milne gyakran látogatott fiával az állatkertben. A medve egyébként onnan kapta a Winnipeg nevet, hogy az első világháborúban részt vevő egyik kanadai zászlóalj, a Királyi Winnipeg Gyalogezred kabalaállataként került Nagy-Britanniába. Pooh pedig egy hattyú volt, amivel gyakran találkoztak.


Remélem, ragadt rád egy kis kultúra.

2018. ápr. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kösz. Csak ki szerettem volna próbálni, hogy van-e aki válaszol még kérdésre. Ezért direkt rá kerestem a leghülyébb dologra a világon. Mivel a Darwin díjasok nem valami jó téma. Így ez maradt. Köszi hogy írtál és nagyon jól esik, hogy vannak még jó emberek
2018. ápr. 2. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!