Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ilyen esetben?...

Ti mit tennétek ilyen esetben? Hogy léphetnénk közbe?

Figyelt kérdés

A párom testvérének van egy 8 hónapos kisfia. A sógorom külföldön dolgozik csak hétvégén jön haza, első gyermeke, a felesége senki segítségét vagyis inkább tanácsát nem fogadja el és hallani se akar róla ha valaki pl anyósom vagy bárki a családba “észre veszi” azt amit talán ő nem.

A helyzet az hogy a kisfiú 8 hónapos, de még csak ülni se ül magától, ha fogod a kezedbe mintha nem is lenne tartása, nyúl dolgokért de olyan kis gyengének tűnik.

Nekem még nincs gyerekem de van egy kisöcsém, 20 év van köztünk sokat segítettem és voltam mellette a fejlődésénèl és ő ilyen korban már az ágyról próbált lemászni.

Nem ebben a városban laknak ahol mi, nem túl gyakran tudunk menni se a munka miatt.

A védőnő is ajánlotta már a gyógytornát a sógornőmnek de hiába még az ő szavára se “hallgat”.

Ti mit tennétek ilyen esetbe?



2018. ápr. 4. 08:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha szakember is ajánlotta, nem csak rokonok okoskodása, akkor a nő egy felelőtlen anya.

Szóljatok a védőnőnek, gyermekorvosnak az aggodalmaitokról. Az orvosra talan hallgat az anya.

2018. ápr. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyerekorvos vagy a védönö nem szól neki, akkor ti végképp nem szólhattok bele.

Ha ök szólnak és nem tesz semmit, akkor ök értesíthetik a gyámhatóságot/gyerekjóllétieket, és nekik van lehetöségük intézkedni.

2018. ápr. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Teljesen megértem, hogy nem akarja, hogy állandóan ott okoskodjanak a rokonok nála.

A gyerek nincs elkésve. De valóban, ha a védőnő szólt neki, akkor az ő tanácsát jó lenne megfontolni. De nem a tiéteket.

2018. ápr. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!