Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet kontaktlencsében úszni?

Lehet kontaktlencsében úszni?

Figyelt kérdés

Ma mennék strandra, de kontaktlencse nélkül nem sokat látnék. :\ Viszont úgy tudom nem lehet lencsében úszni mivel, kiesik.

Ha nem nyitnám ki a víz alatt a szemem, akkor is kieshet?

És ha véletlen belefröccsen a szemembe a víz akkor is kieshet?


2010. jún. 12. 11:02
 1/5 A kérdező kommentje:
a és nem lehet baja ha például egy pillanatra kinyitom a víz alatt véletlen a szemem, vagy feljövés után megdörzsölöm? És amúgy szabad strandra megyek tehát nem zárt, nem klóros. Így is árthat a szemnek a "sima" víz?
2010. jún. 12. 11:04
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom.

Kieshet a strandon, de ez a legkisebb probléma.


A medencék vize kész fertőzés veszély, ha valami megtelepedik a lencsén begyulladhat a szemed.

Ha valaki beugrik a medencébe akaratlanul is vizes lehetsz.


Egynapos lencsét szoktak ajánlani + úszáshoz szemüveget, de én nem kockáztatnám.

2010. jún. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ. amúgy ez nem medencés strand, hanem ilyen tó féleség csak bekerített. amúgy már a nővérem is úszott kontaktlencsében és neki semmi baja nem lett, csak én azért még félek. :D
2010. jún. 12. 11:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Én mindig lencsében megyek strandra, eddig még semmi bajom sem lett tőle. Ment már víz is a szemembe, de az sem mosta ki. De persze vigyázni kell vele.
2010. jún. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lágy lencsét vegyél, egynaposat!
2010. jún. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!