Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az alábbi telefonszám hívogat:...

Az alábbi telefonszám hívogat: +44 20 35146037 Egyesült Királyság-ot ír a telefon. Mi lehet ez a szám? Valami csalás?

Figyelt kérdés
A fönt írt számról hívogatnak van, hogy naponta 2-3 alkalommal is... Nem vettem még fel, mert szerintem valami pénzlehúzós dolog. Korábban hívtak hasonló számról /pár éve/ azt meguntam és felvettem, erre pittyenés, majd kapcsolt egy angol szállodát... Angolul megkérdezte a recepciós /gondolom/, hogy "XY szálloda, miben segíthetek?" Mondtam, hogy erről a számról hívogatnak napi többször, azt mondta, hogy erről biztosan nem... Nem vitatkoztam vele, letettem... Azóta nem veszem fel az ahhoz hasonló telefonszámokat, de ez már kezd nagyon zavarni... Ezért kérdezem, hátha tudtok róla valamit... Jahh, azt még fontos elmondanom, hogy a két hívás között nem telik el 1 másodperc... Ahogy elhúzom a lerakásra, abban a pillanatban, ahogy leteszem azonnal csörög megint, nem telik el 1 másodperc sem... Nincs olyan ember, aki ilyen gyorsan újra tudna hívni... Ezért is gyanakszom csalásra...

2018. ápr. 10. 20:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tedd tiltolistara, akkor ki sem csorog.
2018. ápr. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Jajaja, tiltsd le.
2018. ápr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Nem vettem még fel, mert szerintem valami pénzlehúzós dolog. "


Felvett telefonhívással még mindig csak a nagyon buta emberekről lehet pénzt lehúzni.

2018. ápr. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 hellsing71 ***** válasza:

Nem mondom, hogy tutira nem kamu, de van egy csomó nemzetközi cég, bank, webshopok, stb., amelyeknek az ügyfélszolgálata külföldi, főleg angol vagy ír számról működik. Nem lehet kapcsolatod ilyen céggel? Egy ilyen ügyfsz-nál lehet olyan rendszer, hogy a gép automatikusan hívogat, és akkor kapcsol emberhez, ha felveszed a telefont. Itthon az Erste használ ilyet.


Amúgy nem hiszem, hogy számlázni lehetne neked bármit, ha az előfizetésed szerinti országban vagy (értsd: nem roamingolsz) és felveszel egy hívást, de erről kérdezd a szolgáltatódat.

2018. ápr. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ezt találtam: "DJ1000000 reported Apex Trading Investments with the number 02035146037 as Harassment calls

Apr 10, 2018 11:47:21 AM

Agressive caller knew my full name, would not take no for an answer"


Magára a Apex Trading Investments cégre rákeresve már többen is írják, hogy egy csaló, lehúzós cégről van szó. Ha Angliában élsz, akkor szokj hozzá, mert hetente jönnek majd hívások ilyen cégektől. Tiltsd le simán.

2018. ápr. 11. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


"Felvett telefonhívással még mindig csak a nagyon buta emberekről lehet pénzt lehúzni."


Ehhez hozzáfűznék annyit, hogy nem feltétlen így van, hiszen vannak számok amiket ha felveszel, kapcsol valahová, mintha te hívtad volna az adott számot/szállodát mint a fönti példámban is, és szépen el is kezdi levenni a kapcsolási díjat, percdíjat stb...

2018. ápr. 11. 09:32
 7/12 anonim ***** válasza:
#6: Igen, en is úgy tudom, hogy van ilyen. Láttam már olyan rendőrségi felhívást kiplakátolva, hogy valamilyen szamról erkező hívást, ne fogadjuk, mert "csúnya számla" lesz az eredménye.
2018. ápr. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Koplárovics Béci ***** válasza:

"vannak számok amiket ha felveszel, kapcsol valahová, mintha te hívtad volna az adott számot"


Nem. A telefonhívás protokolljában nincs olyan, hogy egyszercsak megfordul az, hogy ki a hívó fél. Átkapcsolás van, de attól még nem te leszel a hívó fél (aki a hívást felépíti). Úgy érzem, hogy egy kicsivel többet tudok a telefonhívások mikéntjéről. Úgyhogy megismétlem: nincs olyan, hogy téged felhívnak és egyszercsak te fizeted a hívás díját.

2018. ápr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8: Hat, nézd, en elhiszem, hogy ertesz a temahoz, de valami oka csak van, ha a polgármesteri hivatal hirdetőtablaján, a rendőrség, ilyen felhívást tesz közzé.
2018. ápr. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sőt, konkretan csalókról írtak a közleményben. Gondolom, viccből, nem csinálnak ilyet.
2018. ápr. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!