Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a különbség az orgyilkos,...

Mi a különbség az orgyilkos, a bérgyilkos és a fejvadász között?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 13. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
31%

Orgyilkos nincs, orrgyilkos sem van. .-)


orvgyilkos az, aki lesből öl. A jön veled szemben egy késsel a kezében, s leszúr, az csak gyilkos. Ha elbúvik egy bokorban, megvárja amíg oda érsz, s leszúr, az orvul teszi.

Bérgyilkos az, aki azért öl, mert valaki megbízta vele. Nem csak a kalandfilmekben van ilyen, hanem sajnos a jelenkori magyar honban is. A fejvadász pedig katona.

2018. ápr. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Értelmezésemben az orgyilkos nem feltétlenül pénzért öl. Ez inkább a gyilkolás módjára utal szerintem, lesből, orvul öl.


A bérgyilkos és a fejvadász viszont anyagi jutalomért teszi amit tesz. Ezek között annyi különbséget tudnék felhozni, hogy a bérgyilkosság minden esetben törvényen kívüli, míg a fejvadászat nem feltétlenül.


Továbbá a fejvadászat nem is jár feltétlenül együtt az öléssel. Ma is jár nyomravezetői díj egyes bűnözőkért, régebben nem feltétlenül a nyomravezetést várták a hatóságok, hanem ugye "élve vagy halva" :) Mint a westernekben. Na, ez fejvadászat volt.

2018. ápr. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%

"Orgyilkos nincs, orrgyilkos sem van. .-) "


Rosszul tudod: orgyilkosnak írják. [link]

2018. ápr. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

A wikiszótár nem mérvadó, ezért megnéztem nyelvészeti oldalt. Valóban az orgazda és orgyilkos eltér a többi orvtól. A lényegen nem változtat, lesből gyilkolót jelent.


A kérdeződ megkövetem e tévedésemért.

2018. ápr. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

"A wikiszótár nem mérvadó, ezért megnéztem nyelvészeti oldalt. "


Most ezt minek kellett leírni ha egyszer igaza van? :D Tudtam, hogy így írják, nem volt kedvem nyelvészeti oldalt keresgélni. Mondjuk az igaz, hogy becsapós és elég logikátlan is a helyesírása.

2018. ápr. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Simon12345 válasza:
Orvgyilkosnak hívják nem orgyilkosnak.
2023. szept. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!