Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem hajlandó visszaadni a...

Nem hajlandó visszaadni a kaucióm. Van lehetőség ilyen esetben jogi segítséget kérni?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja beköltöztem egy albérletbe, ahol már lakott 3 további bérlő. A tulajdonost csak egyetlen egy lakó ismerte és én vele írtam szerződést, amin tanúk nem voltak, viszont adószám, személyigazolvány szám stb. az igen.


Kifizettem 60.000 forint kauciót. Ott laktam hónapokig, majd lassan másfél hónapja kiköltöztem. Viszont nem hajlandó azt visszafizetni, mert azt mondja, hogy akkor fogja csak, ha jön egy új lakó. Szerintem meg akarja tartani, többször írtam neki és hívtam is.


Van lehetőségem ilyenkor jogi segítséget kérni/feljelentést tenni vagy szerencsém, hogy csak ennyit buktam és induljak Ausztriába? :/ :D


!!!Bizonyítani tudnám másik lakókkal, illetve messenger üzenetekkel.



2018. ápr. 13. 17:08
 1/3 A kérdező kommentje:
A szerződésem példánya megvan. Viszont tanúk nincsenek rajta, szóval nem tudom, hogy úgy számít-e bármit is?
2018. ápr. 13. 17:10
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a bérbeadó adatai és aláírása is rajta van, akkor nem igazán lényegesek a tanuk. Megemlítheted neki, hogy Ő jár rosszul ha nem adja vissza, mert akkor a NAV tudomására is jut és ő nyilván nem fizetett a bérleti díj után adót vagy adóelőleget.
2018. ápr. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, már kezdtem elkeseredni.
2018. ápr. 13. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!