Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek szép vezetéknév?

Szerintetek szép vezetéknév?

Figyelt kérdés
Viccből felszeretném venni a McDonald vagy MacDonald vezetéknevet, melyik a jobb? Jól hangzik? :D
2018. ápr. 15. 10:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha magyar állampolgár vagy és nincs más nemzetbeli a szülőd, akkor semmi közöd (nincs jogalapod) az idegen névhez, akkor indokolatlan és értelmetlen. Ja, meg nem is fogják engedni.


"A névváltoztatás engedélyezése – a jogszabályban meghatározott feltételek figyelembe vétele mellett - mérlegelési jogkörben

meghozott döntés. A magyar hagyományoktól eltérő hangzású,

magyartalanul képzett név, történelmi név, régies írásmóddal írott családi név felvételét - különös méltánylást érdemlő körülmények kivételével – nem lehet engedélyezni."


A jogszabály pedig az 2010. évi I. törvény (At.), itt tudsz utánajárni hogy mit lehet és nem. De az biztos, hogy csak úgy Kovács Pistikéből soha nem leszel McDonald István.

2018. ápr. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem hivatalosan akarom felvenni, csak úgy. Nem tudom érted e. :D
2018. ápr. 15. 10:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem értem, de viccből, nem hivatalosan úgy nevezed magad, ahogy akarod. Akár még Retardált Istvánnak is. Persze ne értsd félre, csak egy példa volt.
2018. ápr. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha csak viccből, akkor vannak ennél jobban hangzó nevek is.
2018. ápr. 16. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!