Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A barátnőm megbántott és nem...

A barátnőm megbántott és nem is tud róla?

Figyelt kérdés
Tehát második nyelvet kell választani, hogy mit szeretnénk jövőre az angol mellett tanulni. Korábban spanyolos voltam, de már eldöntöttem, hogy inkább valami különleges nyelv mellett döntök, a kínai. A barátnőm pedig korábban németes volt, ezért eddig teljesen meg volt róla győződve, hogy ezt fogja most is választani. Ma viszont egyszer csak közölte, hogy kínait fog tanulni, mert az apja meggyőzte, hogy az jó döntés lenne. Tudom, hogy nem sajátíthatok ki ilyesmit, mégis megbántva érzem magam. Nagyon boldog volt, nem akarom befolyásolni, csak nem akarom ilyen rosszul érzeni magam. Tudjátok, tipikusan 2 összenőtt lány vagyunk, akiket a tanárok mindig kevernek.. Kicsit ezt, hogy most kérdést írok, árulásnak is érzem, de szerettem volna valamit máshogy tenni, mint ő, és új embereket megismerni, stb. Tennem kellene valamit, vagy ha nem is őszintén, de örüljek?

2018. ápr. 27. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Önértékelési vagy hasonló problémád van, és másra akarod hárítani ezt. Te félsz attól hogy nem lesz elég különleges, nem tudod többnek-jobbnak elmondani magad a barátnőd előtt azzal, hogy te bezzeg kínaiul tanulsz és ő nem, és most fáj hogy mégsem leszel ennyire különleges. Lehet inkább magadba kellene nézni, hogy miért vagy féltékeny másra egy ilyen jelentéktelen dologban. Beleértve azt is, hogy a barátnődnek lehet több időbe telt rászánnia magát, de a barátságotok érdekében megtette azért, hogy ne távolodjatok el egymástól még ennyire sem, és ezt téged ilyen szinten zavar. Akkor meg le kell ülni és meghúzni egy vonalat, és megmondani hogy besokalltál tőle és nem kell állandóan egymás seggében lenni. És ha szerencséd van, még a vágyad is teljesül és másik nyelvet választ.
2018. ápr. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, abban bízok, hogy félreértetted, vagy pedig bal lábbal keltél fel. Nem vagyok felvágós típus, és a barátaimat is értékelni tudom. Tisztában vagyok vele, hogy nincs jogom emiatt haragudni rá, de akkor is megsértve érzem magam (annak ellenére, hogy nyilván én sem így szeretném). Kis dolog ugyan, de attól tartok, hogy ha csak eljátszom, hogy minden rendben van, akkor ez rányomja a bélyegét, és majd később megbánom, hogy most ezt nem beszéltük meg.
2018. ápr. 27. 21:20
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Azt még értem, hogy szerettél volna valamit mashogy tenni, mint ő, de azt már kevésbé, hogy sértve érzed magad.
2018. ápr. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Egyébkent, ez teljesen "spontán" alakult így, vagy a barátnőd tudta már, hogy te a kínaira "mész rá"?
2018. ápr. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Mit kellene tenned? Megtiltani, hogy ugyanazt a nyelvet tanulja, mert bedurciztál? Nevetséges vagy. Nem keltem bal lábbal, mielőtt ezt mondanád. Csak nézz már magadba, hogy milyen marhaság miatt haragszol arra az emberre, akit állítólag a barátodnak tartasz.
2018. ápr. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Én örülnék, ha egy jó barátnőm ugyanazt választaná, mint én. Legalább együtt csinálhatjuk, segíthetjük egymást. És legalább lesz valaki az új csoportban, akit jól ismerek. Nem is értem mi a problémád. Ez csak egy tantárgy, olyan, mint bármelyik másik. Gondolom mások is lesznek akik kínait tanulnak, rájuk nem haragszol?


Ha meg az zavar, hogy a tanárok kevernek, csináltass más frizurát, vagy valami. Én is ismertem ilyen mindig együtt lógó lányokat, hasonló ruhák, egyforma hajhossz, és mindkettő ugyanolyan színűre festette a haját. Na emiatt lehet keverni őket. Aki olyan felszínesen ismer, hogy a nevedet se tudja megjegyezni, azt se fogja megjegyezni, hogy te vagy aki kínaira jár. Nem is lesz a homlokodra írva.

2018. ápr. 28. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ezért megbántva érezni magad...hát butaság,(bár ezt nem te döntöd el)

Én inkább örülnék,hogy nem egyedül vágok bele,van valaki akit ismerek.

vele együtt,fogsz új embereket megismerni,stb.


nem igazán van univerzális megoldás,mert az is lehet,hogy ő is besértődik...nem érdemes,sem hazudni:hogy mennyire örülsz.Sem látványosan durcizni amiért ő is ott van.

2018. ápr. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem részleteztem ki a dolgot, de akkor tessék. Aznap amikor mondta hogy ő is kínaira megy, plázáztunk. Kinézztem egy angol könyvet, de nem volt nálam pénz, mire mondtam, hogy felhívom a szüleimet, hogy megvehetnénk-e amikor jönnek értem. Miközben telefonáltam, ő fogta a könyvet és megvette, majd mondta, hogy már ne vegyem meg mert ezt akkor együtt fogjuk olvasni, mondván ő amúgy se jó angolból...na ez azért rosszul esett esett. Azóta pedig egyszer amikor egy ruhaboltban voltunk kinéztem valamit, de tudtam hogy a szüleim nem engednék, hogy megvegyem, erre ő megvette. Ez már több ruhával, meg ékszerrel is volt így. Még csak nem is tettem úgy, mintha nem esne rosszul, csak nem tettem szóvá.
2018. júl. 5. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!