Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Száraz vályogház szobájának...

Száraz vályogház szobájának egyik sarka penészes, vajon miért? És a penészt hogyan lehet megszüntetni?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 29. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Több ok miatt is lehet. Nem látunk át oda, nem tudjuk. De legtöbbször pára, rossz szellőzés meg ilyesmik miatt lehet, ha nagyon érdekel, keress rá.

Ha van terrárium, akvárium a szobában, és párolog, az is lehet az oka, pl. nekem ez volt.

Lehet venni penészölő sprayt, ezek elég hatékonyak. De ez még nem fogja megszüntetni a penészt örökre, ugyanúgy vissza fog térni, ha nem jössz rá, hogy mi okozza.

2018. ápr. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha a vályogház rosszul van kívülről szigetelve, vakolva, stb., úgy átnedvesedhet a fal, mint szódás a lovát.


Hívj szakembert aki ért a vályoghoz, hogy megmérje a fal nedvességtartalmát - amíg nem késő. Mert ha a nedvességtől szétrohad a vályogban a nád, akkor a teherviselő képessége is annyira meggyengül, hogy előbb-utóbb életveszélyessé válik.

2018. ápr. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Száraznak látom a falakat,viszont 1 éve nem lakják,mert eladásra kínált,tehát 1 éve nincs szellőztetve.Én lennék a vevő.Arra gondoltam,hogy azt a kb. 35cmX25cm-es penészes falrészt leveretem,az ablakba pedig ventilátort rakatok.De nem tudom,mivel pótoljam a levert falrészt,úgy tudom,a beton nem jó pótlás a vályogfalhoz. Egyébként ez a penészes rész az egyik szobában, közvetlenül a padló felett van.
2018. ápr. 29. 19:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy te száraznak látod a falat, nem jelent semmit. Belül szívja magába a párát, és ha nem tud kiszellőzni, akkor belülről fog szétrohadni.


Mondjuk nekem mindegy, nem nekem veszel házat, de a helyedben megnézetném szakemberrel. Nincs ingyen nyilván, de sokkal kevesebbe kerül, mint esetleg pár év múlva porig rombolni a házat egy megrogyott fal miatt.

2018. ápr. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azóta már megtaláltam a helyes választ,ez a teendő:Mindenképpen le kell verni, kiszárítani és utána agyagvakolattal visszajavítani
2018. máj. 5. 10:39
 7/7 A kérdező kommentje:
De a leverésre és falkijavításra nem került sor,mert száraz penész volt,ami a lakatlan ház nem szellőztetéséből adódott,tehát szellőztetéssel megoldódott a dolog.Csak meszeltem a szobát és kész.
2018. szept. 4. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!