Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lennél szívesebben: süketva...

Mi lennél szívesebben: süketvak vagy mozgásképtelen?

Figyelt kérdés
Teljesen süket és teljesen vak egyszerre, de mozogni tökéletesen tudnál vagy teljesen béna, semmidet sem tudnád megmozdítani de a látásoddal és a hallásoddal nem lenne semmi probléma?

2018. ápr. 30. 08:13
 1/8 anonim válasza:
63%
Már bocsi, de jól vagy??? Az ilyenen ne is gondolkozz!!! Tedd össze a két kezed és adj hálát azért ha egészséges vagy és ne ilyenen töprengj, mert még megkaphatod...
2018. ápr. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
A 3. lehetőséget választanám: halott.
2018. ápr. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Kéz és láb nélküli (egyéb testrészeket nem részletezem), süket, vak és néma. De én nem vagyok normális.
2018. ápr. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Egyik sem. Csatlakozom a 2. hozzászólóhoz.
2018. ápr. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Egyik sem, inkább a halál.
2018. ápr. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

1.Örülök,hogy egészséges vagyok.

2.Nincs 3. lehetőség.

3. Eközül a kettő közül én az utóbbit választanám.

4. Helen Keller másféléves korától nem látott, nem hallott, mégis csinált ezt, azt,nem is keveset.

5. Olvastam egy autóbalesetben teljesen lebénult lányról, aki ráadásul lélegeztetőgépre is van szorulva és diplomát szerzett.


Meglepődtem a válaszokon.

2018. ápr. 30. 16:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Én vak és nagyothalló vagyok, én nagyon-nagyon szeretnék egészséges lenni, ha lenne rá lehetőség.

Számomra riasztó az a tény, hogy egyszer elveszthetem maradék hallásomat és az is nehezen képzelhető el számomra, mit tud és érez a világból aki vakon és siketen születik.

Kivételek vannak (mint pl. Helen Keller), de (elvileg) 2-3 évesen vesztette el hallását, amíg már valamiféle nyelvi fejlettség kialakult nála.

2018. máj. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
45%
Vak. De csak azért, mert az iskolámban relatíve sok vak diák volt, így közelről tudom, mit jelent(het, mert nyilván saját tapasztalatom nincs a Láthatatlan kiállítást leszámítva). Csodálatos emberek, csodálatos érzékekkel! Persze nagyon sok múlik a családon, hogy egy drámaként fogják-e fel, hogy vak a gyerekük vagy meglátják benne a lehetőséget és olyan pályákkal ismertetik meg, amikben kiteljesedhet az életük. Csodálatos masszőrök, orrok, zenészek stb. lehetnek, mert a természet elképesztően kompenzál és egy vagy több más érzékelés felfejlesztésével próbálja ellensúlyozni a látás hiányát. Ezeket a túlfejlett érzékeket pedig kiválóan tudják alkalmazni bizonyos szakmák, amikben a vak emberek sokkal nagyobb sikereket érhetnek el emiatt, mint egy egészséges ember, aki semmiben sem kimagasló. Nem azt mondom, hogy szívesen odaadnám a látásom ezért, de ha születne egy vak gyerekem, kétségbeesés helyett inkább úgy tekintenék rá, hogy ő egy olyan lehetőséget kapott, amit mi sose ismerhetünk meg, nem láthatjuk a világot úgy, mint ő és mindig erősíteném abban, hogy figyeljen oda és akár fejlessze önmaga is különleges érzékeléseit és találja meg azt a hivatást, amiben ezekkel igazán sikeres lehet, mert egy szeretett hivatás segít elégedettnek maradni.
2018. jún. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!