Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Házilag szeretnék egyenletesen...

Házilag szeretnék egyenletesen és minél hosszasabban termelő CO2 fejlesztőt készíteni. Akinek van tapasztalata, vagy ért a kémiához attól kérdezem, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Láttam neten leírásokat, de egyik sem volt elég világos és sokan akváriumhoz csinálják. Nekem egy kis garázshelységbe fog kelleni, ha oda teszek növényeket azok kapjanak elég CO2-t. (az ne írjon hozzászólást, aki erről le akar beszélni... csak a kérdésre várok választ)

Valami olcsó módszer kellene, mondjuk víz cukor élesztő, de nem tudom az arányokat, méreteket stb.

Tudom, ha veszek széndioxid palackot reduktorral meg miegymással az a legjobb, de épp ezért írok, mert az nagyon drága lenne.



2018. máj. 15. 12:11
 1/2 Timofiev ***** válasza:

Én a helyedben azt csinálnám, hogy fogok egy vödröt vagy tálat rakok bele szódabikarbónát. Főlé helyeznék egy csepegtetőt amiben mondjuk sósavas vízkőoldó van és rácsepegtetem a szódabikarbónára (bármilyen karbonáttal működik de szerintem a szódabikarbónát lehet legegyszerűbben beszerezni és kb bármilyen savval).

Arra figyelj, hogy a szén-dioxid kb. már 10 térfogatszázalék esetén légzésbénulást és eszméletvesztést okoz. Ha nem életcélod, hogy megszerezd a Darwin díjat akkor gyertyával, menj be mindig a garázsba és ha elalszik, akkor hanyatt homlok menekülj és szellőztess mielőtt visszamennél. Nem tudom miért kell neked konkrétan ennyi CO2 nem lenne egyszerűbb egy szimpla szellőztetéssel megoldani a CO2 utánpótlást. Ráadásul lehet hiába nyomatod a CO2-t ha nincs fény nem tud fotoszintetizálni a növény, nem biztos hogy a CO2 hiány lesz a szűk keresztmetszet.

2018. máj. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kis helységről van szó, amin csak egy vasajtó van, amit nem hagyhatok nyitva és nem tudok elég gyakran látogatni, hogy szellőztessek. Van fénycső a palánták felett. Nem kell olyan sok CO2, de ha nem pótolom, akkor nagyon lecsökken.

Ezzel a csöpögtetős módszerrel lehetne próbálkozni, köszi.

Ha lyukat fúrnék a falba és ventilátort szerelnék be, az megint drága lenne, de ha nem is annyira, akkor sem akarok ilyen átalakításokat.

Nagyjából 2x3m és 2méter magas, azaz 12m3-es a tér. Gyorsan tele lenne CO2-dal ha gyorsabban termelődni mint kellene... A cukros-élesztős módszerről esetleg tud valaki beváltat? Úgy képzeltem, hogy a növények fölé rögzítem, mivel a széndioxid nehezebb a levegőnél és akkor rájuk 'hullik'. :D

2018. máj. 16. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!