Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell kimondani azt,...

Hogyan kell kimondani azt, hogy "maracuja"?

Figyelt kérdés
Így, ahogy írva van? Vagy "marakuja"? Vagy "marakuzsa? Vagy "marakuha"?

2018. máj. 17. 17:33
 1/5 anonim válasza:
59%
Szerintem "maraguja".
2018. máj. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TappancsMancs ***** válasza:

Másképp ejtik a nyelvektől függően így mi is magyarul valószínűleg 'marakuja'-ként mondjuk. Amúgy pár példa.


passion fruit

Angol: ~ pásn frút


maracujá

Portugál: ~ márákuzsá


maracuyá

Spanyol: ~ márákugyá


fruit de la passion

Francia: ~ frü dö le pesszjo(n)

2018. máj. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 2*Sü ***** válasza:
100%

Az ilyen nevek kiejtése eléggé változó. Sokszor többféleképpen is ejtenek egy-egy szót. Néha az eredeti nyelv kiejtése szerint ejtünk szavakat, mozaikszavakat (lásd: FBI - ef-bí-áj), néha meg magyarul (lásd: USA - usa, bár itt a jú-esz-éj kiejtés sem ritka).


Magyarul a marakuja kiejtés szerintem elfogadható. A marakúdzsa, marakúzsa,

márákúdzsá, márákúzsá kiejtés is megteszi. A maraguja sem feltétlenül rossz, régebben hallottam többször is így ejteni. Én inkább a marakuja kiejtést választom. (Ahogy nézem más is: [link] )

2018. máj. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A 2. jól összefoglalta, csak a franciája nem jó: annak helyes kiejtése: früi dö lá pászijon


A 3-sal értek egyet: attól függ, hogy magyarosan akarod kimondani, vagy eredetiben. Mivel a gyümölcs Brazíliából származik, ahol a portugál a hivatalos nyelv, ezért hivatalosan úgy kellene kiejteni, hogy: "márákuzsá". De egész Dél-Amerikában megtalálható, ahol viszont már spanyolul beszélnek, s ennek értelmében "márákuhá"-nak kell kimondani.

Több nyelvben pedig "passion fruit"-ként jelenik meg, melynek magyar fordítása: golgotagyümölcs, utalva Jézus szenvedéstörténetére.


Tehát meglehetősen összetett a kérdés, viszont szerintem Magyarországon nem túlzottan ismert gyümölcs, így ha egyáltalán van valaki, aki ismeri, annak tökéletes lesz, ha "marakuja"-ként mondod ki.

2018. máj. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Maradok a "marakuja"-nál. :-)
2018. máj. 22. 05:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!