Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ismertek túlélőjátékos/...

Ismertek túlélőjátékos/ véres/ elborult/ horror animéket?

Figyelt kérdés

Olyanra gondoltam, mint a(z):

Dangan Ronpa

King's Game

Akuma no Riddle

Mayoiga

Mirai Nikki

Shiki

Ookami Kakushi

Red Garden

Zombie Loan

Alice in Borderland

Another

Corpse Party

Deadman Wonderland


Emellett olvastam a Doubt című mangát és folytatását, a Judge-t, ami nagyon megfogott.


Nagyon szeretem ezeket a műfajokat, mostanában azonban nem találtam hasonlókat.

Előre is köszi a válaszokat!



2018. máj. 19. 12:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Kihagytam a felsorolásból(szerencsétlen vagyok😅): Higurashi no Naku Koro ni, Re: zero, Elfen Lied, Denpa-teki na Kanojo, Jigoku Shoujo, Ranpo Kitan: Game of Laplace, Le Portrait de Petit Cossette
2018. máj. 19. 12:50
 2/8 anonim ***** válasza:

Aoharu x Kikanjuu

Death Parade

Kakegurui

2018. máj. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Túlélős:


Btooom!

Higashi no Eden

Tokyo Magnitude 8.0

Hunter x Hunter



Véres/elborult:


Kiseijuu: Sei no Kakuritsu

Higurashi

Denpa-teki na Kanojo

Elfen Lied

Phantom: Requiem for the Phantom

Shinsekai yori

Claymore

2018. máj. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Arigatou^^

A Death Parade-t, az Elfen Lied-t, a Higuarshi-t és a Denpa-teki na Kanojo-t már láttam, de a többibe mindenképpen belenézek majd.

A gyors választ nagyon értékelem, ment a zöld kéz (vagy micsoda) mindkét válaszolónak!


(Ha valaki esetleg még tud hasonlót szívesen fogadom😉)

2018. máj. 19. 14:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Live action belefér? :)

kamisama no iu toori.

(Manga az eredetije: 5 VOLUMES & 21 CHAPTERS)


[link]

2018. máj. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

És még egy dorama (egy regényre épül) :

Kokuhaku, 2010-es japán dorama, bár ez nem kifejezett túlélődráma, de részlegesen átfedésben van vele, zseniális mozi, elgondolkodtató nagyon, és nagyon izgalmas szintén!:


[link]

[link]


"A Kokuhaku (magyar címe nincs, a 告白 alakban írt japán cím jelentése: vallomás) egy 2010-ben bemutatott japán filmdráma Nakasima Tecuja rendezésében. Az alkotás egy fiatal tanárnő bosszúját állítja középpontba, amelyet azért visz véghez, mert két tanítványa meggyilkolta a kislányát. A mű többet is elnyert a Japán Filmakadémia díjai közül, győzött például a legjobb film kategóriában is."


A leíráshoz hozzáteszem, hogy az utolsó pillanatig jellemzi a filmet fordulat, és az említett "bosszú" nem a szokványos értelemben vett...


Nagyon filozofikus film, izgalmakkal!

A legjobb a japán dráma, amit eddig láttam életemben!


Ha láttad a dél-koreai "Oldboy"-t, akkor ahhoz hasonló nagyságrendű alkotásként képzeld el!

Erősebb idegzetűeknek!

2018. máj. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ugyan a dorama és a live action műfajokba még nem szerettem bele, de el fogom kezdeni mindkettőt, amit mondtatok! Beleolvastam a történetükbe és eddig tetszenek❤

Arigatou^^

2018. máj. 23. 22:08
 8/8 anonim ***** válasza:

Szívesen. Egyébként egyetlen személy fedi az utóbbi két hozzászólást. Azaz én. ;)


Az élőszereplős japán alkotásokról fontos tudni, hogy az általam említett kettő zseni mű

nem a szokványos japán stílusban készült, hanem a nyugaton szokásos filmrendezés stílusában, persze japán művészi elemekkel, stílussal sajátossá téve.


Azért fontos jelezni, hogy nyugati stílusú a rendezésük, mert ellenben a legtöbb, más japán élőszereplős film -sajnos- színházi, színpadias rendezésű, ami rajzfilmekhez és színdarabokhoz illik, míg filmekhez -legalábbis nekünk, európaiaknak, meg amerikaiaknak- szokatlan, és kissé erőltetettnek hat (Túlzott mimika, eltúlzott hanglejtés és mozdulatok stb).


De amiket ajánlottam itt neked, azok inkább nyugati rendezés szerintiek, szerencsére. És ezen felül magas színvonalú japán sajátságokkal emelkedik ki, művészi szinten.

2018. máj. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!