Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha ki kell hívnom a rendőrsége...

Ha ki kell hívnom a rendőrséget és a mentőket egyszerre, akkor kit kell hívnom?

Figyelt kérdés
pl ha felhívom pl a rendőrséget akkor megkérhetem őket, hogy már mentőkkel jöjjenek?
2018. máj. 25. 01:39
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
112
2018. máj. 25. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Neked nem kell megkérni egyik szervet sem, hogy milyen más szolgálatokat hívjanak még a riasztáshoz. Ez az ő dolguk, ők tudni fogják. Te felhívod vészhelyzet esetén a három hívószám egyikét, vagy a 112-t, ha nem tudod, hogy most éppen kit is hívj, elmondod a problémád, és ők továbbkapcsolnak, ha szükséges (mindegy kit hívsz, továbbkapcsolnak a megfelelő szervhez, ha nem is jó számot hívtál).

Szóval ők tudni fogják, ha elmondod a lényeges dolgokat. Nyilván nem fognak pl. mentőt küldeni egy olyan esethez, ahol nincs sebesült, vagy egyáltalán nem szükséges, hiába kérnéd.

Persze egyébként semmi rossz nincs abban, ha tudod, hogy kell több szerv beavatkozása is, és ezt megemlíted.

2018. máj. 25. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, egyébként ha pl ha hívás közben még nincs sebesült, de a hívás után megsérül (mert pl azt jelentettem hogy a szomszédom késsel rohangál), akkor biztonság kedvével mentővel jönnek, vagy azonnal kéne olyankor nekem még hívnom egyet?
2018. máj. 27. 02:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Amíg nincs azonosítva a sebesült, addig mentő nem érkezhet ki. Maximum elindul, de a helyszínre ilyenkor a rendőri biztosítás meglétéig nem érkezhet meg.
2018. jún. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!