Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tetoválás az egészségügyben?...

Tetoválás az egészségügyben? Mennyire tolerálják a dolgozók, betegek, oktatók?

Figyelt kérdés

Szeretnék tetoválást az alkaromra, de egészségügyben fogok továbbtanulni. Sokat hallottam már arról, hogy a látható helyen lévő tetoválással rendelkezők hátrányos megkülönböztetésben részesülnek.

Nektek milyen tapasztalatotok van ezzel kapcsolatban? Be merjem vállalni, vagy várjak míg stabil munkahelyem nem lesz?


Sztorikat is szívesen olvasok ha vannak! A válaszokat előre is köszönöm! :)



2018. jún. 2. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, hogy egy átlagos tetoválást a legtöbben tolerálnak (alkaron egy minta, felkaron egy minta, vádlin, stb.)


Rengeteg ápoló, mentős, orvos (!) tetovált. Manapság a tetoválás miatt már nem lehet hátrányban részesíteni senkit sem, nyilván vannak kivételek.


Tehát amíg nincs körbetetoválva a nyakad, meg az egész arcod, amíg korrekt, szép és elfogadható az a tetoválás, addig nincs vele semmi baj. Illetve a minta is fontos, hogy ne legyen megbotránkoztató.


Hol akarsz továbbtanulni?


Egy mentőtiszt

2018. jún. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyban függ attól, hogy az egészségügy mely területén és milyen pozícióban akarsz elhelyezkedni.

Egészségügy nemcsak az orvosok (Háziorvos, szakorvos, osztályvezetők, részlegvezetők, kórházvezetők), ápolók (alapápoló, ápoló, szakápoló, mentőápoló, stb.) és asszisztensek (orvosi, háziorvosi, szakorvosi, műtős, mentős stb.) körét zárja be, hanem az eüi biztosítók, gyógyszer-kötszer-orvossegédeszköz forgalmazók/gyártók, szállítók, orvoslátogatók, tanácsadók...stb-k is beletartoznak. Az, hogy melyik területre mész, annyiban befolyásolja, hogy a komoly, tárgyalóképesebb munkáknál sem baj, ha van, de a munkaruha takarja el. A kisebb szintű pozícióknál annyira nem baj, mivel egyrészt hiány van a dolgozókból, másrészt a betegnek lehet vannak előítéletei, de ha jobban dolgozol, mint mások, akkor ezeken is változtathatsz. Nem kevés orvosnak van tetoválása, testékszere. Ápolóknál rengetegnek. Még a komolyabb magaspozíciókban is előfordul. Persze itt is más a magán(verseny) és a állami szektor. A magán helyeken kevésbé szeretik, főleg, ha jól látható helyen van, tehát pl alkar. Van ismerősöm, és rokonom is a területen, akik tetováltak, van közöttük orvos, van ápoló és van tanár is (eü oktató). Szóval sok mindentől függ.

2018. jún. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkora hiány van egészségügyi dolgozókból, hogy le se szarják, hogy tetoválásod van. Akár az arcodra is varrathatsz tetkót, az se zavarja őket, csak legyen elég dolgozójuk.
2018. jún. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is mentőtisztire készülök, és gondolkodtam is tetováláson, ugyanúgy alkarra. Mondjuk én hivatással kapcsolatosat szeretnék, szerintem az annyira csak nem megbotránkoztató. :D
2018. jún. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!