Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehet az IP címet "láthat...

Hogy lehet az IP címet "láthathatatlanná" tenni?

Figyelt kérdés

2018. jún. 6. 17:17
 1/8 2*Sü ***** válasza:
100%

Láthatatlanná sehogy. A neten található gépek közötti kommunikáció az IP alapján történik. A fogadó fél a te IP-d ismeretében tud választ küldeni, aminek a címzettje a te IP-d lesz.


Amit lehet tenni, hogy közbülső gépeket kell tenni a kommunikációba. Te egy harmadik gép felé kommunikálsz, ő a saját IP-jével kommunikál a másik géppel. Erre jók a proxy szerverek, illetve manapság a VPN szerverek. Persze egy proxy, illetve VPN szerver is végezhet naplózást, tehát törvénysértés esetén akár így is visszakereshető az IP-d. Van sok magát anonimnak mondó proxy és VPN, de ezek közül nem mind az ténylegesen.

2018. jún. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Letöltöd a Hide my ip 6 programot. Ha használod más ip címet használhatsz nem a sajátodat. De ha törvénysértésre készülsz nem tudom ér e ez valamit.
2018. jún. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

nem akartam törvényt sérteni.. csak nem akartam hogy boldog boldogtalan (nem sértésnek szánom, kinek nem inge) lássa az ip címem..


Köszönöm az eddigi válaszokat..

2018. jún. 6. 18:24
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem fogja látni a címedet, legfeljebb aki arra jogosult. Magánszemélyek tuti nem, ezen kívül senki nem tud semmit kezdeni akkor sem az IP-címeddel, ha megtudja. Személyes adat nem kérhető le vagy tudható meg belőle, a gépedre sem tudnak belépni vele. Túlparázod a dolgot, senkit nem érdekel a címed.
2018. jún. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 2*Sü ***** válasza:
85%

Ez a „nem akarom, hogy boldog boldogtalan lássa az IP címem” kicsit olyan, mintha bevásárlásnál azért húznál maszkot, mert nem akarod, hogy boldog-boldogtalan lássa az arcod. Sőt ez utóbbinak még valamennyire több értelme is lehet, az IP-d semleges, az arcod meg lehet csúnya.


Az IP a kommunikáció alapja. Mi történik, mikor megnyitod mondjuk a gyakorikerdesek.hu oldalt? A géped elsőnek lekéri – nem fejtem ki részletesen, hogy hogyan –, hogy mi a domain névhez tartozó IP cím. Meg is kapja, hogy 91.198.131.12. Az oldallekérést már ennek a 91.198.131.12 IP-nek küldi. Az ezen a címen található szerver megkapja, látja, hogy igen, van ilyen domain néven futó oldal, és az oldal tartalmát visszaküldi a te IP-dre. Persze ehhez tudnia kell a te IP-det, de ezt megkapja a kéréseddel együtt.


Azt is tudnod kell, hogy mikor mi itt a GYK-n kommunikálunk, illetve mondjuk egy haveroddal Messengeren kommunikáltok, akkor valójában nem egymással kommunikáltok, hanem mindketten a GYK, illetve a Facebook szerverével, tehát még alacsony szinten sem ismeri a két gép egymás IP címét. Persze van az az eset, amikor igen (pl. Viber, SkyPE hívás esetén, torrentezés esetén, illetve a legtöbb játékszerver esetén a szerverrel való kommunikáció az, ami közvetlen).


Mit lehet egy IP-vel ezen kívül csinálni? Pl. megállapítható belőle, hogy az IP-d melyik internetszolgáltatóhoz tartozik. Meg lehet belőle határozni, hogy melyik országból, sok esetben azt is, hogy melyik településről jött a kérés. Ez úgy önmagában sok mindenre nem jó.


Aztán lehet az IP-t felhasználni arra, hogy célzott támadást indítson valaki a géped ellen. De… Ha egy ingyenes anonim proxy-n keresztül kommunikálsz, nem lehetsz benne biztos, hogy nem maga a proxy szerver próbál meg egy exploitot kijátszani ellened. Másrészt sokkal gyakoribb, hogy teljesen random IP-ket támad egy kártevő, vírus, botnet hálózat. Valószínű, az elmúlt egy órában egy tucatnyi támadási kísérlet történt az IP címed ellen. Másik oldalról a támadások egy részét az internetszolgáltatód, egy más részét a routered, egy újabb részét a vírusirtód, újabb részét meg az operációs rendszered védi ki. Illetve sok terheléses támadást a számítási kapacitás és a sávszélesség növekedése tesz gyengévé. Sikeres támadás általában speciális okból nem frissített, illetve főleg speciális beállításokkal, speciális szoftverkonfigurációval működő számítógépek esetén történik.


Azt is érdemes tudni, hogy a legtöbb internetszolgáltató dinamikus IP-t szolgáltat. Azaz az IP címed jó eséllyel időről-időre változik.


Az IP cím proxy, vagy VPN mögé bújtatása a legtöbbször valami törvénysértés, szabálysértés miatt történik meg. Ez ellen sem véd feltétlenül, tehát ha ilyesmire készülsz, akkor kicsit jobban kellene ismerned az egész internetes kommunikáció részleteit. Mondjuk nem törvénysértés, de ha egy Minecraft szerverre felmész, akkor bannolhatják az IP-det. Na, ha proxy, VPN mögé bújsz, akkor ezt ki tudod kerülni, de nyilván ha ugyanazt csinálod, akkor az általad használt proxy, VPN IP-je lesz bannolva, már ha nem bannoltatta ki előtted más.


Van olyan eset, mikor mégis van értelme az egésznek. Pl. X szolgáltatónál vagy, ő szolgáltat neked internetet és tévét. A tévé szolgáltatáshoz tartozik egy online tévézésre szolgáló felület, ami viszont csak magyar IP-ről érhető el. Ha most kint vagy Franciaországban, magyar sportcsatorna nincs a kínálatban, itthon meg megy az NB I döntője, akkor megoldást jelenthet, hogy a saját szolgáltatód internetes tévézésre szolgáló felületét – amit jogosult vagy igénybe venni – Franciaországból egy magyar VPN-en keresztül éred el, így nézni tudod Franciaországból is a meccset.


Röviden:

- Ha törvénysértés, szabálysértés okán akarod „eltüntetni” az IP-det, akkor ne tedd. Valószínű mélyebb ismeretek híján előbb-utóbb csúnyán megszívod.

- Csak úgy az eltüntetés kedvéért eltüntetni az IP-t teljesen felesleges.

- Akkor érdemes ilyet csinálni, ha pontosan megfogalmazható, és legális célod van vele.

2018. jún. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Valószínű, az elmúlt egy órában egy tucatnyi támadási kísérlet történt az IP címed ellen."

Ez régen volt.

Ma nagyjából minden másodpercben van 3 ilyen kísérlet mindenkinél.

2018. jún. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 2*Sü ***** válasza:
#6: No igen, ez azért relatív. A webszerverünkön a fail2ban jelenleg 9 IP-t blokkol. Őket nyilván azért blokkolta a fail2ban, mert másodpercenként próbálkoztak be egy SSH bejelentkezéssel, egy SMTP bejelentkezéssel, meg hasonlókkal (ki mivel ugye). A támadások száma simán eléri a 3 támadás / másodperces gyakoriságot, de azért hozzá kell tenni, hogy ezen nem mind különböző IP-ről érkeznek, azért naponta nem kétszázezer különböző IP-ről érkező támadásról van szó.
2018. jún. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na igen. Nem 3 ember támad meg minden másodpercben, hanem 1 ember, ha már támad, akkor többféle támadással próbálkozik rövid idő alatt.

De egy mezei felhasználónak ez nagyjából mindegy. Őt csak az érdekli, hogy gyakorlatilag pergőtűz alatt van a gépe - éjjel-nappal, amíg rá van kötve az internetre.

2018. jún. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!