Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem tudok közönség előtt...

Nem tudok közönség előtt játszani. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Imádom a komoly zenét, 6 éve fuvolázok. Minden jól is ment, idén márciusig. Minden darabot el tudtam játszani, közönség előtt, és nélkül is. Nagyon szeretek játszani, de most valami nem jó. Ott kezdődött az egész, hogy kaptam egy (számomra) nem túl könnyű Beethoven darabot (akit érdekel a mű címe Polonaise). Minden órán hiba nélkül eljátszottam, és otthon is, ráadásul fejből. A tanszakin (ez egy olyan kissebb koncert, amit a tagozatok külön-külön tartanak meg, és csak a meghívottak, a tagozaton játszók és az igazgató vesz részt) is magabiztosan álltam ki. Izgultam, de hát minden koncert előtt izgulok, szóval nem ijedtem meg. A Beethoven előtt, volt egy sokkal könnyebb és lasúbb darab. Szépen eljátszottam. Aztán jött a Polonaise. A második sornál elakadtam és megálltam (mivel kívülről játszottam). A tanárom (akit amúgy imádok) odasúgta mi jön. Ezután legalább még 6szor álltam, a hang pocsék volt és remegtem is. A tanárom azzal nyugtatott hogy ez egy nehezebb darab volt, és hogy kívülről is kellett játszanom. Oké. Most, június 12.-én volt az évzáró. Itt is van egy másfél órás koncert. Itt minden tagozat játszhat, de csak azok akiket kiválasztanak. Na, engem is kiválasztottak (sajnos). Egy könnyebb darabot kaptam, amit már egyszer játszottam is (karácsonykor, majdnem hiba nélkül és szépen). Ráadásul kottából, mert az évzáró előtt egy nappal szóltak hogy felkérnek játszani. Oké, a probán szépen eljátszottam. Gondoltam hogy ez most sikerülni fog. Én következtem, ezért kimentem a színpadra. Intettem a tanáromnak hogy mehet (mivel zongorával kísért). Megfújtam a 2 vonalas H-t, de olyan ramatyul, hogy újra kellett kezdenem. Újra megfújtam (most szebben) és elkezdődött a darab. A második sornál elakadtam és megálltam. Igaz hogy csak 2 másodpercre, de irtó ciki volt. Megjegyzem, míg a tanszakin maximum 20 ember van, itt volt az összes tanuló, tanár, és még szülők is. Még legalább 3szor álltam meg, folyton kapkodtam a levegőt, és rossz volt a hang. Szóval március óta nem tudok rendesen játszani. Mit tegyek? Abbahagyni nem akarom, mert imádom, ráadásul már saját hangszerem is van (amit szintén imádok). A tanárom év elején mondta hogy, ilyen szép hanggal az igazgató hamarosan behív az iskola zenekarába. De félek, hogy ilyen eredményekkel ez a hajó hamarosan el fog úszni :( Szóval mit tudnék tenni? Akik hasonló esetben voltak, mit csináltak? A NORMÁLIS válaszokat előre is köszönöm

2018. jún. 16. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ne játssz.
2018. jún. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy egy pszichológus segítene (semmi olyanra nem utaltam, hogy örült vagy meg stb.).
2018. jún. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves 1. válaszoló! Lehet nem tudtad értelmezni a szöveget, de NEM szeretném abbahagyni. Sajnálom hogyha a szöveg túl komplikált számodra :)
2018. jún. 16. 19:48
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Egy szóval sem mondtam, hogy hagyd abba. Szövegértés bukó.
2018. jún. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
5%
de imádom az ilyen regényeket!
2018. jún. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

2. válaszoló

Igazából már gondolkodtam ezen, de nem hiszem hogy akkora a probléma. Legalább is remélem :/ Ha jövőre sem javul a dolog, ez az egyetlen megoldás :/

1. Válaszoló

Bocs, ezt tényleg félre értettem :D De amúgy (sajnos) muszály játszanom, mert a tanszaki koncertek kötelezőek :/

3. Válaszoló

Ezt most szarkasztikusan írtad? Mert nemamúgy esett le (bocsi ha flegmán hangzik)

2018. jún. 16. 20:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Talán egy kineziológus segíthetne.Nézz, olvass utána.
2018. jún. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!