Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fizetek 20% gyermektartást,...

Fizetek 20% gyermektartást, mindig kérdezik a munkahelyemen hogy meddig? Engem idegesit, illetve kérdezik hogy miért nem tulórázok, a túlóra úgy müködik, hogy 16 órát kifizet hivatalosan, a többit alkalmiba

Figyelt kérdés
2018. jún. 25. 20:28
 1/4 A kérdező kommentje:
Az alkalmi az szabályos,illetve nekem kell adozni belőle.
2018. jún. 25. 20:30
 2/4 anonim ***** válasza:
Aha, de mi a kérdésed?
2018. jún. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szerintem ki akarnak rúgni,mert sokan vagyunk,illetve nem hagynak a tartasdijjal,azt egyébként is a nettó bérből vonják,kirughatnak mig nem telik le??
2018. jún. 25. 20:40
 4/4 anonim ***** válasza:
A tartásdíj fizetési kötelezettségnek és a munkaviszonynak semmi köze egymáshoz. Illetve, esetedben, ha jól értelmezem, a munkáltatód vonja le a béredből és utalja a tartás jogosultjának. Bármikor felmondhatnak, ha erre indokuk van. Amikor leszámoltatnak, kapsz egy olyan munkáltatói igazolást, amelyben feltüntetik, hogy tartásdíj megfizetésére kötelezett vagy. A tartásdíj fizetésére a gyermeked nagykorúságának eléréséig vagy kötelezett, illetve, ha a gyermek előbb munkába áll, teszem azt 17 évesen, úgy megszűnik a tartási kötelezettséged. A munkáltatók azért nem túlzottan örülnek, mert nekik a levonás és utalás külön macera. De a munkaviszonyhoz ennek semmi köze.
2018. jún. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!