Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek miért nem szólalha...

Szerintetek miért nem szólalhat meg?

Figyelt kérdés
Nyárra kaptam egy szaxofont a zene tanáromtól. Ő nem nagyon szereti és nem is nagyon tud rajta játszani én pedig szeretnék hobbi szinten (ha lehet ezt így mondani) szaxodonozni. Már hét éve klarinétozok szóval rendelkezem előismeretekkel és nem értem miért csknalhatja ezt. A ketvonalas hangok tökéletesen megszolalnak de az alsók már nem felső c-tol g-ig minden rendben de ahogy mennek lejjebb már nem és olyan mintha magától oktavot váltott volna. Esetleg tud valaki segíteni vagy jó tanácsot adni? Köszönöm előre is!

2018. jún. 28. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én laikus válaszom az lenne, hogy megmutatnám egy hangszer javító mesternek.

2018. jún. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A hangszer nem olyan rég volt hangszeresznel és ha minden igaz akkor semmi baja sincs de köszönöm válaszod 😅
2018. jún. 28. 20:01
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Remélem még olvasod :)

Én ugyanebben a cipőben vagyok, mint te.

9. éve klarinétozok, tavaly kezdtem a szaxit.

Szinte biztos vagyok benne, hogy a szaxidnak nincs baja :)

Bár nagyon hasnlít a két hangszer, a szaxofonhoz mégiscsak egy lazább, kevésbé szorító szájtartás kell, és nem utolsó sorban levegő. Nem is igazán a levegő mennyisége fontos, hanem az, hogy hogyan vezeted.

Ha az alsó hangok nem szóllanak meg, valószínűleg ugyanaz a problémád, mint nekem volt/van. Fontos a támasztás, a levegővezetés, valamint ahogy említettem, a szájtartás. Nekem D-től lefelé nem sikeredtek eleinte a hangok, most is még azokkal akad problémám, hogy indítva is szépen szólaljanak meg, de ez ilyen, gyakorlás és technika kérdése az egész.


Ami nekem segített egyszer az az, amit a tanárom mondott, miszerint formálj és mondj "Ó"-t a száddal, közben kapd be a fúvókát. Valahogy úgy kéne, hogy tartsd a szádat, mert ilyenkor nyitott a torkod, ami szükséges a levegőoszlop megfelelő áramlásához.


Szerintem nézz körbe YouTube-on először is, hátha magadtól is ráérzel a technikára, de gondolom szeptemberben újra találkozol a tanároddal és segíteni fog :)


Sok szerencsét és kitartást! ;)

2018. júl. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szia köszönöm szépen a válaszod. Igazából már nagyon sok helyen kerestem rá választ de nagyon nem találtam sehol se. Megegyszer köszi!
2018. szept. 16. 07:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!