Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A -ban, vagy a -ba szótag a...

Mindenre válasz kérdése:

A -ban, vagy a -ba szótag a jelenidő? Rengeteg videó alatt látom úgy, hogy-ban-t használnak jelenidőnél. Én úgy tudom, hogy az a múlt és a -ba a jelen. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

2018. júl. 4. 07:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Semmi köze az igeidőkhöz.


Az iskolába megyek ma/holnap - Az iskolába mentem tegnap.

Az iskolában vagyok délig. Az iskolában voltam estig. Az iskolában fogom tölteni a tavaszi szünetet. Ez is mindhárom idő.


Tehát nem időhöz kötöd. Nyelvtan általános iskola 4. osztályos anyaga, tehát már itt sem tanulják meg a mai gyerekek, és ezt a nem-tudást viszik tovább:

[link]


ba/be -> valamilyen irányba való haladás.

ban/ben -> valamilyen közegben való tartózkodás. Elég egyértelmű a különbség, mégis keverik.

2018. júl. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
12%

Én eddig úgy tudtam, a -ban / -ben az a többesszám.


---


Szegény egyeske, komolyan vette a troll kérdést. Pedig nézd csak meg azokat a kulcsszavakat. Egyértelműen egy ostoba fa... izé, troll a kérdező.

2018. júl. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én minden kérdésre úgy válaszolok, mintha a kérdező laikus, hülye, értetlen lenne. Nem az én lelkiismeretemmel kell elszámolni, ha trollkodik, hanem a sajátjával.


És még sajnos felmerült bennem az is, hogy mi van ha a kérdező tényleg komolyan gondolta, mert ilyenek a mai gyerekek. Mintha te nem látnád hogy képtelenek ragozni: kettő = 2-tő vagy 2-ő, kettőt = 2-őt, három = 3-rom, stb. Keress rá, tele van ilyen kérdésekkel az oldal.

2018. júl. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!