Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a különbség a ''Love you''...

Mi a különbség a ''Love you'' és az ''I love you'' között? Hallottam róla és tapasztaltam is, hogy különböző helyzetekben használják. Miért?

Figyelt kérdés
Előre is nagyon köszönöm a válaszokat:)
2018. júl. 5. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
a lavjuh egyes szám harmadik személy, az áj lavjuh pedig első személy!
2018. júl. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Félreértesz, nekem mondta azt elköszönésnél egy ismerősöm, hogy Love you.
2018. júl. 5. 18:04
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
személyre illik mondani az i love you-t! a csak sima love you, azt mondhatja egy hamburgerre vagy valami más tárgyra! talán nem jól hallottad!
2018. júl. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy az illető nem tudott angolul.
2018. aug. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Filmekből szűrtem le, hogy a sima "Love you" az olyan odavetett, komolytalanabb dolog. Pl. egy srác elmegy a suliba és az anyja mondja elbúcsúzásnál hogy "Love you darling", a fiu meg "Love you mom". Vagy valami olyan szituban, amikor az anyuka megértő a fiúval vagy bölcs tanácsot vagy vigaszt nyújt, és a fiú erre mondja hogy "Love you mom".


Az "I love you"-t inkább komolyabb (főként szerelmi) jelentésben mondják, szerintem.


Az egyesszam harmadik személy pedig "loveS you" lenne..

2018. okt. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!