Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehet megtanulni kaszálni...

Hogy lehet megtanulni kaszálni kézi kaszán?

Figyelt kérdés
2018. júl. 11. 12:39
 1/3 anonim ***** válasza:

,,gyakolat teszi a mestert" kb ilyen egyszerűen.

Veszel egy kaszát, amelynek jó az anyaga- ezt az öregek a csilingeléséből szúrták ki, majd szólsz valakinek, hogy kísérjen el. Aztán nekiállsz és gyakorolsz. A masik ember meg azé van ott, hogy ha belevágsz a lábadba, akkor tudja értesíteni a mentőket, és addig segít elszorítani a vágást. A kasza élezésénél is hasonló a dolog, mert ott meg a kezed tudod kisujjtól könyékig elvágni...

Onnan tudod, hogy jó a kaszád, hogy miután lendületből belevágod a hegyét a talajba, az se nem törik el, se nem görbül meg mint egy kapa.

Kkmolyra véve a szót- egy idős gazdát keress, aki még emlékszik a fogásokra, és szívesen tovább adná ezt a tudást neked.

2018. júl. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Könnyen, csak sokat kell gyakorolni. Még én is megtanultam, pedig elég béna vagyok mindehez általában.

Nem vágtam a lábamba, és a kezemet se vágtam el, pedig könnyen megeshetett volna.

Videókból is tanulhatsz

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2018. júl. 12. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én arra oda figyelek hogy ne vágjak a lábamba és a kezembe se am köszönöm a válaszokat.
2018. júl. 14. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!