Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Járnál analfabéta emberrel?

Járnál analfabéta emberrel?

Figyelt kérdés
Ha igen,tanítanád,vagy hagynád a tudatlanságban.

2018. júl. 11. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Ha felnott koraig nem volt igenye megtanulni irni-olvasni, minden masban is kb. ennyire lehet igenyes. Irastudatlan, igy szuksegkepp muveletlen, hetkoznapi eleteben mindenutt segitsegre szorulo emberrel kuzdjon az, akinek ez a hivatasa...
2018. júl. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy biztosan nem keresnék párt, hogy írástudatlan embert keresek hosszú távra, reprodukciós célból.

De ha megszeretjük egymást úgy, hogy nem derül ki, hogy nem tud írni, akkor persze.

S ha első látásra beleesek, akkor sem szakítanék vele.

Persze nagy kérdés, hónapok, évek hogyan alakulnának kettőnk között. Ha túl nagy a szakadék, előbb-utóbb valamelyikünk beleesik.

2018. júl. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Análfabétával? Soha!
2018. júl. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A mai világban, ha valaki írástudatlan, úgy gondolom arról nem ő maga tehet. Arról kizárólag a családja, a környezete, ama bizonyos "szociális háló" tehet. Ha egy ilyen emberbe beleszeretnék, és úgy látnám, hogy lelkileg egy "szép" ember, adnék neki egy lehetőséget. Bár kérdés, hogy én ki vagyok és mi vagyok, milyen egzisztenciával rendelkezem, milyen körökben mozgok. Mert bizony jönnek majd a megpróbáltatások halmazai, a baráti köröm megcsappanása, a családom előítéletei és értékítéletei, stb., stb.

Egyet kell eldönteni. Biztos-e, hogy akarom ezt, és hosszú távon ez megéri-e?

2018. júl. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!