Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az eddigi világtörténelemben...

007 fröccs kérdése:

Az eddigi világtörténelemben volt ekkora világbéke mint most? 2. Világháború és ez idáig?

Figyelt kérdés
Ha 2000 éve vissza megyünk mind háboruk zajlódtak, betegségek, kínzások. Most ennek vége van vagy még el jóhet egy apokalipszis. De szerintem egy apokalipszis vilàg végét jelentené
2018. júl. 16. 01:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Sokkal tagoltabb volt a világ, tehát ha 2 szomszéd falu összeveszett, az már lehetett háború.

Tartós béke gyakorlatilag sehol se volt: pl. a római birodalomban külön megemlékeztek egy császárról, akinek az uralkodása alatt háromszor is előfordult, hogy rövid ideig az egész birodalomban nem volt háború.

2018. júl. 16. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nem tudok róla, hogy most béke lenne a világban.
2018. júl. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hol hallottad ezt, de világbéke még nem volt azóta, amióta ember él a földön, és nem is lesz. És most sincs. Nézzed az arab országokat, Afrika különböző néptörzseit, oroszok - ukránok, és még sorolhatnánk. Tehát: "Világbékét akarunk és cuki szandálokat!"
2018. júl. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát aránylag jobb most mint annó
2018. júl. 16. 11:43
 5/5 darkmemelord válasza:
Ha úgy érted hogy európában volt e (merthogy világbéke soha nem volt és valószínűleg nem is lesz), akkor egyértelműen nem, egész Európára kiterjedő háború meg végképp. Ez nagyrészt az EU nak köszönhető, )bárki bármit gondol róla)
2018. júl. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!