Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egyetértetek azzal, hogy nem...

Egyetértetek azzal, hogy nem is kell feltalálni a rák ellenszerét, mert így is sokan vagyunk a földön? Én teljesen felháborodtam, amikor nekem ezt mondta valaki. Az emberekben nincs együttérzés?

Figyelt kérdés
2018. júl. 17. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Sokszor hallottam ezt hogy szerintük túl sokan vagyunk a Földön. Viszont csak a nagyvárosokban nagy a népsűrűség. Ahogy a vagyon esetében is bizarrak az elosztási viszonyok, hisz van nagyon gazdag és nincstelen, úgy a népsűrűség terén is ez a helyzet. Például Kína egyes városaiban egymást érik az emberek az utcán, de szintén Kínában vannak lakatlan szellemvárosok is. Ausztráliában is ez van, a tengerparti részek lakottak, beljebb meg embert sem lehet látni.

Vagyis nem a népeséget kell csökkenteni hanem megfelelően elosztani. Egyik videó előadáson hangzott el hogy Magyarországon minden embernek jutna 1 hektáros életér ahol a maga ura lehetne. A gyakorlatban mégsem ez történik, hanem akár négyen laknak egy albérleti szobában.

2018. júl. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

'Egyik videó előadáson hangzott el hogy Magyarországon minden embernek jutna 1 hektáros életér ahol a maga ura lehetne'


Aha... elelmiszert akkor hol termelnenk?


A Fold lakossaga, pontosabban a fogyasztasa teljesen fenntarthatatlan, es sajnos tenyleg eleg valoszinu, hogy nehany tovabbi evtized alatt felelunk mindent, amit csak lehet. Kina es India lakossaga a masfel milliardot kozeliti (egyenkent), ezeknek az embereknek a nagy resze szamunkra elkepzelhetetlen nyomorban el, Afrika ~1.2 mrd lakossagat mar nem is emlitve. Reszben ez a szerencsenk is, mert ha mindegyikuk annyit fogyasztana mint egy atlagos europai, mar 100 eve lakhatatlan lenne a bolygo.


Nem a rak ellenszeret kell feltalalni, hanem a kornyezetet olyanna tenni, hogy kevesebb rakos megbetegedes legyen.

2018. júl. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Az tény, hogy a modern orvostudomány miatt az evolúció megállt, de legalábbis lelassult. Így könnyebben fennmaradnak a betegségek, a genetikai elváltozások, hajlamok. Azaz a modern orvostudománynak így egyre több betegséget kell majd gyógyítania, és az sem elképzelhetetlen forgatókönyv, hogy éppen emiatt halunk majd ki.
2018. júl. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Biztosan nem ezt mondaná, ha a saját családtagjáról lenne szó.

Egyébként gondolom, a rák ellenszere először a fejlett nyugati országokban lenne hozzáférhető, ahol éppen fogy a népesség. Nem a szegény afrikai, dél-amerikai, távol- és közel-keleti országokban használnák, ahol gond a túlnépesedés.

2018. júl. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Valahol van egy cikk a neten arról hogy Magyarország a 4. helyen áll a rákos megbetegedések gyakorisága terén.

A rákról vannak könyvek, de csak egyik rizikó tényezőként említik a nem megfelelő lelkiállapotot. Pedig az a kiinduló pontja. Vagyis röviden fogalmazva, fejben dől el. Ha valaki kiegyensúlyozottan él mint régen az alföldi juhászok, annak szervezetének van ideje és energiája időben elpusztítani a keletkező rákos sejteket mielőtt elszaporodhatnának. Továbbá egészséges lélek esetén az ember teljesíti a rákmegelőzés összes többi szabályát is, vagyis például eleget mozog, egészségesen táplálkozik, elég időt napozik, eleget alszik, stb.

A legújabb magyar rákkutatási eredmények a szervezet saját immunrendszerének megerősítését említik. És megint csak a megfelelő és kiegyensúlyozott lelkiállapotra lyukadunk ki. Vagyis aki nem túlhajszolt életet él meg eleget alszik, vagyis kiegyensúlyozott a lelki élete, az az erős immunrendszernek is alapja.


Mondhatnánk azt hogy de hát Csernobilban is dolgozhattak kiegyensúlyozott lelkű emberek, mégis meghaltak. Nem, nem dolgozhattak, a kiegyensúlyozott lelkűek a maguk életét élik távol az atomerőműtől például egy saját farmon és nem szolgalelkűen akár a veszélyes munkahelyet is elvállalják.


E sorokat úgy írtam hogy lett már bőrrákom aminek a fő oka a túlhajszolt stresszes életvitel volt. Majd gyógyultam meg belőle az ellenkezőjével, vagyis másokat is irritálóan nyugis életvitelt folytattam. És a bőrrák olyan nevetséges semiséggé majd semmivé vált mint ha csak egy seb lett volna.


Még Ausztrál farmerek is megfigyelték hogy a szabad tartásos állataikon amik stresszmentesen élnek, nem tapasztaltak rajtuk rákot, még akkor sem ha azok a tűző napon éltek. Míg a "börtöncellába", azaz istállóba zsúfolt és emiatt stresszes állatok esetében meg gyakori a rák.


Kissé olyan érzésem van hogy a rákos megbetegedéshez akkor nyúl az anyatermészet ha egy állatkolónia (vagy emberi népsűrűség) túlzsúfolt. Így tesz róla a természet hogy ritkább legyen.

2018. júl. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 csatrad ***** válasza:

A rak az amikor egy selyted onallo sejtkent el tovabb nem pedig a reszedkent. Ezt a valtozast a szervezet nem ismeri fel, mert ugyanannak latja mint a tobbit.

Ez az onallo sejt tovabbra is kapja a tapllekot toled ezert elkezd osztodni ebbol az energiabol.

Kialakulasa termeszetes evolucio resze, ami sejtosztodaskor fordul elo. Komplex eletformaknal jellemzo, ahol egy sejt annyira osszetett, hogy konnyen vallhat autonomma (onalova). Nagyobb eselyel alakul ki azokban ahol a sejt rossz korulmenyek kozott el igy ehez folyamodhat, hogy levaljon a gazdatestol ami rosszul banik vele, a tuleles erdekeben. Tovabbi elofordulasa gyors sokszori osztodas utan, ami tulelesi vedekezo reakcio lehet nagyon artalmas sugarzas vagy nagyon idegen kemiai vegyuletek ellen. (beleertve ide "rossz lelki allapot" altal okozott anyagcsere valtozasok)

Az osi sejteknel a megemesztett masik sejteknel elofordult, hogy a masik sejt reszeve valt a nagyobb sejtnek, a rak ennek az ellentete, ahol a nagyobb sejtbol (ember egeszebol) valik ki egy kisebb sejt (rakossa valt sejt). Sajnos a dnsen jelenlevo blokkolok miatt ez a sejt nem kepes normalis alakka szaporodni, csak a sajat alakjat noveli meg gyakorlatilag a vegtelensegig, bar brutalisan szetroncsolodo dnsel, ami miatt konnyen attetelesse tud valni. (szervezet igyekszik kijavitani, visszarakni a feltetelezett helyere.)


A tulnepesedes javareszt logisztikai problema. Az emberek szuksegleteit csak limitalt tavolsagbol es mennyiaegben vagyunk kepesek rendelkezesre bocsajtani. (termo siksag termenyeknek, vizforras, ipari teruletek, mind lakhato kornyezet korul.)

Megnovelhetjuk az idealis helyek mennyiseget a terulet koltseges es egyaltalan nem kifizetodo atalakitasaval (dubaj), vagy emberi igenyek feladasaval (nyomor teruletek).

A technologia fejlodesevel az iparok hatekonysagaval a munkaero egyszerubb oktatasaval az allami kincstarak esetleges gyarapodasaval uj teruleteket epithetnek be elerheto infrakstrukturaval. biznunk kell.

2018. júl. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet mivel a rák pont a gyorsan fogyó társadalmakban jelent problémát, ergo a túlnépesedéshez nincs semmi köze!
2018. júl. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!