Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Debrecenben hol kapható...

TripTucker kérdése:

Debrecenben hol kapható kétkomponensű önthető szilikongumi illetve műgyanta?

Figyelt kérdés

Debrecenben keresnék olyan boltot, ahol vásárolható RTV-2-es kétkomponensű szilikongumi. Valamint érdekel még ugyancsak két komponensű víztiszta önthető műgyanta.

Amennyiben lehetséges volna úgy helyben vásárolnám meg az alapanyagokat.



2018. júl. 21. 18:12
 1/4 anonim válasza:
Ugyanezek érdekelnének engem is. Ha esetleg találtál megírnád?
2018. aug. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Poliészter gyantát lehet kapni a Cívis festékboltban a Mester utca és a Kar utca sarkán. Azzal számolni kell, hogy 750g durván 4000Ft.

Én végül Synolite 0328-A-1 gyantát rendeltem a innen:

[link]


Ez kétkomponensű gyanta szóval ne felejts el katalizátort venni hozzá. A teljes megkeményedésre 3-4 napot kell várni, de én 24 óra múlva már tudtam fúrni és csiszolni az öntvényt, de ekkor még a körmöm lenyomata benne marad.


A másik gyanta amit kipróbáltam most az egy UV fényre keményedő változat, amit az ebay-en vettem. 405nm hullámhosszúságú 5mW-os lézerrel durván egy perc alatt már keményre köt és lehet csiszolni. A teljes megkeményedéshez több idő kell. Az ára sokkal vaskosabb mint a poliészter gyantáé, de kis tárgyak (pl.: gyűrűk, ékszerek) bevonására tökéletes. Ezt itt vettem:

[link]


Önthető szilikont nem találtam Debrecenben és mivel elég drága nem is rendeltem. Egyelőre nincs rá nagy szükségem. Viszont belenyomható formát tudsz készíteni hagyományos általános szilikonból és egy kis kukoricakeményítőből. Kipróbáltam és valóban működik.

https://www.youtube.com/watch?v=7fwytA5r2Mw


Remélem ez is egy kis segítség. :)

2018. aug. 30. 16:16
 3/4 Botond csak válasza:
Szia. Érdekelne, hogy milyen katalizátort ajánlott venni ehez a gyantához. Synolite 0328-A-1
2019. jún. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nekem ilyen van hozzá: Norox KP-925H

Kb 3-400ft egy üveggel és több kiló gyantához elég.

2019. jún. 20. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!