Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Forma1-es autóknál hogy van a...

Forma1-es autóknál hogy van a fel/le váltás?

Figyelt kérdés
Ugye a kormány hátulján ott van az a 2 kar amivel fel le vált.De akkor a kuplung miért van ott vagy az mire kell?Igazából még nem vagyok abban a korban hogy tisztába vagyok mi mire van egy autóóban.Pl nagyon a kuplungot se tudom csak egy f1-es autóban minek van kuplung..?

2018. júl. 27. 18:24
 1/2 A kérdező kommentje:
[link] Ez itt!Szóval hogy mire van..?
2018. júl. 27. 18:27
 2/2 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=KcxEAxi_cvQ

Ebből kifog derülni számodra, hogy mi az a kuplung.


"Van kuplungpedál. A kormányon, mindkét váltófülön, ahogy behúzza a sebességváltófület, vele együtt a kuplungkart is húzza, fordítva viszont nem, akkor csak a kuplungot. Persze mindez elektronikus, nincs fizikai kapcsolatban a "pedálfül" a kuplunggal a váltóban. Úgyanúgy túlmelegedhet, mint egy utcai változat. Asszem sebességbe van rakva induláskor, a bal oldali fület fogásponton tartják, a jobb teljesen behúzva, azt engedik el. Így indul el tökéletesen. "

2018. júl. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!