Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A zeneszerzők először a...

A zeneszerzők először a ritmust vagy a szöveget találják ki?

Figyelt kérdés

2018. júl. 29. 03:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A zeneszerzők zenét írnak, nem szöveget. (Vannak emberek, akik mindkettővel megbirkóznak, az igaz).

Van amikor előbb van meg a zene, s arra írnak szöveget, s olyan is gyakori, amikor a szövegre írnak zenét.

Meg olyan is, amikor csak zene létezik.


Régebben a dalok szövege vers volt, még ha nem is valami nagyon nagy dologról szólt. Manapság olyan silány a szöveg, hogy egy félkegyelmű is meg tudja írni.

2018. júl. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 veterán vas ***** válasza:

Kérdező!

Először is, a ritmus és a szöveg még kevés, kell hozzá valamilyen dallam/melódia is.


Na most akkor nézzük sorban:

Az remélem megvan, hogy valakit azért hívnak "zeneszerzőnek" mert zenét szerez?

(tehát nem csak ritmust, hanem dallamot is)

És ugye az is világos, hogy a "szövegíró" az szöveget ír?

Aztán van olyan, hogy ez a kettő találkozik, és egyszer csak dal lesz belőle.


No persze akadnak olyan elvetemült emberek is, akik egyedül képesek dallamot, ritmust, szöveget kitalálni, sőt, még kiegészítő hangszerelést is álmodni ezek mellé, vokál nagyzenekar, stb.


Tudom, nem arra válaszoltam, hogy melyik volt előbb, csak azt jeleztem, hogy így, erre a kérdésedre nem is lehet pontos választ adni. ;)

2018. júl. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat ugy akartam irni h az alapot vagy a szöveget talaljak ki!?
2018. júl. 29. 13:15
 4/5 A kérdező kommentje:
*előbb.
2018. júl. 29. 13:16
 5/5 Maio válasza:

szia mkndenki más, hogy kezdik.

Vannak akiknek a fejükbe ki van találva a zene alapja és úgy írják meg a szöveget de van amikor ez fordítva történik.

Elég gyakori az hogy előbb az alap és utánna a szöveg.

2018. júl. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!