Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha én rendeltem netet És azt...

Ha én rendeltem netet És azt írja holnapig használható fel akkor holnap ejfeliget jelent?

Figyelt kérdés

2018. júl. 30. 08:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Az időintervallumok két szélső értéke mindig beletartozik.

A hét sem keddtől szombatig tart.

Ha azt írja, hogy július 31-ig, akkor július 31. is bele értendő.

2018. júl. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, éjfélig.
2018. júl. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Rosszul tudják az előttem szólók

Én ha nyaralok rendszeresen veszek netet és a napijegy 24 órára szól,a heti jegy 1 hétre

Ha ma délután kettőkor veszel napijegyet,az holnap kettőig fog tartani.

Tapasztalat.

2018. júl. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 2*Sü ***** válasza:

Van, amikor az időintervallum határai pontos időpontok. 14:00-tól 16:00-ig. Itt ugye nincs probléma.


Van viszont, amikor az időintervallum határai maguk is intervallumok. Egy adott nap az nem egy időpont, hanem egy 24 órát magába foglaló időtartam. Ilyen esetben az intervallum szélét jelző intervallum maga is benne van a nagyobb intervallumban. Pl. a hét hétfőtől vasárnapig tart. Ebbe bele tartozik a vasárnap is, annak minden másodperce is. Vagy az év januártól decemberig tart, amibe bele tartozik a december is, annak az utolsó másodperce is.


Ha valami holnapig tartó időtartamot jelent, abba bele tartozik a holnapi nap is, annak az utolsó másodperce is


#3> és a napijegy 24 órára szól,a heti jegy 1 hétre


Itt az időtartam hossza az, ami egzaktul meghatározott, a jegy érvényessége 24 óra után szűnik meg, azaz 24*60*60 másodperc után. Illetve a heti jegy esetén 7*24*60*60 másodperc után.


> Ha ma délután kettőkor veszel napijegyet,az holnap kettőig fog tartani.


Igen, ha 14:00:00-kor veszel jegyet, és az egy napig (24*60*60 másodpercig) érvényes, akkor annak az érvényessége másnap 14:00:00-kor jár le. (Amúgy a vasúti menetjegyek általában aznap éjfélig érvényesek.) De ez merőben más eset, hiszen itt nem az érvényesség vége van időintervallumként megadva, hanem az érvényességi idő, azaz időintervallum hossza van egzaktul megadva.

2018. júl. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!